Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 27°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 23°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Bučijada ...


VRTEC

| |
15.11.2016      9:07
A A

BučijadaDeli:

Tudi v vrtcu nas je obiskala Botra Jesen. S seboj je prinesla veliko jesenskih darov, ki nam ponujajo možnosti, da otrokom približamo naravo na različne načine. Zadnje oktobrske dni smo v našem vrtcu že tradicionalno praznovali jesen z dejavnostmi, ki potekajo v okviru bučijade. Buče. Otroci so jih ponosno prinašali v vrtec, vsak svojo. Na vsakem koraku naših igralnic smo si ogledovali in občudovali poljske pridelke. Nekatere so bile okrasne, druge jedilne … in veliko jih je bilo, lahko smo jih prešteli. Buče so zanimive. Ugotovili smo, da so različnih barv, velikosti, oblik, vzorcev, kakšna je tudi zelo zelo težka. Vzgojiteljice so povedale, da ima vsaka buča svoje ime. Prav posebno vlogo imajo buče tudi v pravljicah. S pravljicama Razbita buča in Juha, ki iz buč se skuha, so se otroci seznanili s prigodami poznanih živali. Spretno smo se lotili izdelovanja izdelkov iz buč. Navdušeno smo jih dolbli, pri čemer nismo pozabili na bučne peške. Spomnili smo se, da nam te lahko koristijo tudi naslednje leto. Peške smo vztrajno ločevali, jih posušili v pečici, nekaj pa smo jih tudi okusili. Pražena bučna semena so res dobra. Tekom tedna se je prav iz vsake igralnice širil mamljiv vonj jedi iz buč. Seznanjali smo se s pripravo bučnega peciva (piškoti, rolada, kolač, mafini). Še posebej slastne so popečene bučke. Teknil nam je tudi bučni kompot. V četrtek smo v večernih urah pred vrtec povabili naše starše, sestrice, bratce in ostale. Skupaj smo si ogledali razstavo osvetljenih izdelkov iz buč. Vsaka buča je bila drugačna. Nekatere so bile strašne, druge skrivnostne, smešne … takšne z velikimi ušesi, velikimi očmi ... Teden bučijade smo zaključili v petek z miselno igro Lov na buče. Otroci so z zanimanjem sledili igri. Postopoma, korak za korakom, košček za koščkom so nastajale fotografije buč, ki so jih otroci spoznavali tekom celega tedna. Zahvaljujemo se vsem staršem, ki ste prispevali buče, saj ste nam s tem pomagali pri izvedbi bučijade.

Tjaša Janša
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.