Logo MojaObčina.si
DANES
12°C
11°C
JUTRI
3°C
0°C
Oceni objavo

Rdeča luč! Gradnjo kolesarke ustavile žabe!

V občini Horjul je trenutno odprtih kar nekaj gradbišč, največje pa je zagotovo ob cesti, ki povezuje Horjul in Vrhniko, kjer nastaja širša in bolj varna cesta ter vzporedna kolesarska cesta, ki bo del velike kolesarske infrastrukture v Ljubljanski kotlini z okolico.

Dela se izvajajo od občinske meje proti Športnemu parku Horjul in lahko rečemo, da so do začetka novembra lepo napredovala, no sedaj pa so se nekoliko zaustavila zaradi zelo zanimivega razloga.  Ker gre za območje, kjer vsako leto čez cesto migrira ogromno število različnih vrst žab, je treba poskrbeti tudi za te male dvoživke. Ker projekt upošteva tudi omogočanje varnega prehoda žab pod cesto, se trenutno čaka na prehode velikosti 100 x 80 cm za žabe. Teh bodo vzdolž ceste vgradili kar 45. S tem bodo omogočili varno migracijo za ogrožene dvoživke. Certificirani prehodi prispejo predvidoma konec novembra. Sama gradnja regionalne ceste naj bi se zaključila po planu do novembra 2023.

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Oglejte si tudi