Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
32°C
19°C
ČE.
32°C
20°C
2873

Prvomajska budnica z godbo in mažoretami zopet v Horjulu

Po nekaj letih se je tradicionalna povorka z godbo in mažoretami vrnila v Horjul. Mažoretna skupina Horjul je tudi tokrat združila moči z Godbo Dobrova - Polhov Gradec in s prvomajsko budnico v mirno jutro prebudila prebivalce Občine Horjul. S koračnico so začeli že ko se je začelo daniti. Najprej so pozdravili vaščane v Podolnici. Svojo pot so nadaljevali v Horjulu, ko so malo čez šesto uro zadonele trobente in zabobneli bobni. Povorko z mažoretami na čelu je pot vodila po glavni cesti mimo vrtca do občinskega trga, kjer jih je pozdravila zbrana množica. Svojo pot so nadaljevali prek Šentjošta nazaj proti Polhovem Gradcu s ciljem na Dobravi in Komaniji.

 

Peter Kavčič

Foto: Občinski arhiv

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi