Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
24°C
11°C
JUTRI
26°C
12°C
Deli
2873

Prosvetni dom z novo notranjo podobo že novembra

Obnova notranjosti prosvetnega doma v Horjulu se bliža koncu. Če se bodo vsa dela mojstrov zaključila , kot je bilo načrtovano, bo dom ponovno odprl vrata na začetku novembra. Ob odličnem sodelovanju občine Horjul in župnika Janeza Smrekarja ter domačih mojstrov so vsa dosedanja dela potekala hitro in uspešno.

Vsa dela so bila narejena predvsem za obnovo stare stavbe, ki šteje že častitljivih 80 let, kar pomeni boj z vlago v zidovih in tlakih, ki nudi neprimerno okolje za delovanje naših društev in skupin, ki jim prosvetni dom nudi prostore. Kot pravi podžupan občine Horjul Lado Prebil je bilo opravljenega že veliko dela. V celoti so zamenjali tlake v spodnjih prostorih, vsa okna, ki zdaj nudijo tesnjenje in izolativnost na sodobnem nivoju, vodovodno in električno inštalacijo ter uredili odtoke. Za ogrevanje bodo odslej skrbeli sodobna toplotna črpalka, radiatorji in talno gretje. Ena od najnovejših pridobitev je urejeno leseno stopnišče, ki vodi v zgornje prostore, kjer sta dve novi sobi, medtem so mojstri betonske stopnice obnovili. Poleg notranjih vrat bodo nova tudi vhodna vrata, ki pridejo na vrsto čisto na koncu. S tem bodo dela zaključena in prosvetni dom zopet v funkciji, nova notranja oprema pa pride na vrsto prihodnje leto. 

Besedilo in fotografije: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi