Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.07.2018

jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 18, ob morju okoli 20 °C.
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 21.07.2018
17°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 18.7.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Prosvetni dom z novo notranjo podobo že ......


NOVICE

| |
19.10.2017      7:37
A A

Prosvetni dom z novo notranjo podobo že novembra


Obnova notranjosti prosvetnega doma v Horjulu se bliža koncu. Če se bodo vsa dela mojstrov zaključila , kot je bilo načrtovano, bo dom ponovno odprl vrata na začetku novembra. Ob odličnem sodelovanju občine Horjul in župnika Janeza Smrekarja ter domačih mojstrov so vsa dosedanja dela potekala hitro in uspešno.


Deli:

Vsa dela so bila narejena predvsem za obnovo stare stavbe, ki šteje že častitljivih 80 let, kar pomeni boj z vlago v zidovih in tlakih, ki nudi neprimerno okolje za delovanje naših društev in skupin, ki jim prosvetni dom nudi prostore. Kot pravi podžupan občine Horjul Lado Prebil je bilo opravljenega že veliko dela. V celoti so zamenjali tlake v spodnjih prostorih, vsa okna, ki zdaj nudijo tesnjenje in izolativnost na sodobnem nivoju, vodovodno in električno inštalacijo ter uredili odtoke. Za ogrevanje bodo odslej skrbeli sodobna toplotna črpalka, radiatorji in talno gretje. Ena od najnovejših pridobitev je urejeno leseno stopnišče, ki vodi v zgornje prostore, kjer sta dve novi sobi, medtem so mojstri betonske stopnice obnovili. Poleg notranjih vrat bodo nova tudi vhodna vrata, ki pridejo na vrsto čisto na koncu. S tem bodo dela zaključena in prosvetni dom zopet v funkciji, nova notranja oprema pa pride na vrsto prihodnje leto. 

Besedilo in fotografije: Peter Kavčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!