Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Pobeg s kolesom je omogočil otrokom nepozabno ......


ŠPORT, PROSTOVOLJSTVO

| |
24.08.2015      13:55
A A

Pobeg s kolesom je omogočil otrokom nepozabno taborjenje


Horjul–Kranjska Gora, 28. junij – Od Horjula do Kranjske Gore je potekalo dobrodelno kolesarjenje Bodimo prijatelji, ki ga je Grega Čepon v sodelovanju s centrom Astera organiziral po vzoru poti, ki jo je prevozil pred desetimi leti, ko je pobegnil od doma. Traso je prevozilo osemdeset kolesarjev, ki so s prijavnino prispevali denar za taborjenja v naravi za socialno ogrožene mladostnike in družine.


Deli:

Zadovoljen s premierno izpeljavo dogodka

Projekt Bodimo prijatelji, o katerem je lahko slišala vsa širna Slovenija, saj so o njem pisali najbolj brani slovenski mediji in govorili mnogi znani Slovenci, kot so Peter Poles, Denis Avdič, Samir Handanovič, Ana Klašnja, Alenka Dovžan in drugi, je uspešno zaključen. Glavni "krivec" zanj, Grega Čepon, ki je pred desetimi leti zaradi slabih ocen in razočaranja nad samim seboj s kolesom pobegnil od doma, po izteku dogodka pravi: "S prvo izvedbo moram biti zadovoljen, posebej zato, ker nisem vedel, kaj naj pričakujem. Imel sem sicer neka pričakovanja, zadal sem si cilj, da se bo dogodka udeležilo 100 kolesarjev in temu sem se približal, saj se je kolesarjenja udeležilo 80 rekreativcev. Ti pa so z delom prijavnine omogočili otrokom nepozabne počitnice, kar je bil naš glavni cilj".

 

Največji skupinski kolesarski pobeg

V nedeljo, 28. junija, zgodaj zjutraj se je na parkirišču pred Metrelom zbralo lepo število kolesarjev, njihovih spremljevalcev in spremljevalnih vozil. V spremstvu godbe Vrhnika so se odpravili na Občinski trg, kjer je bilo mogoče opraviti vse potrebne formalnosti. Tam je zbrane najprej pozdravil glavni organizator Grega Čepon, ki je predstavil akcijo in dejal: "Vsak od nas je že kdaj naredil kakšno neumnost in pobeg s kolesom v Kranjsko Goro je bila ena izmed mojih izvirnejših. Tej pa danes želim dati drugačen predznak in nas vse opomniti, da se tudi iz neljubih dogodkov lahko nekaj naučimo." Kolesarje in druge navzoče je prišel pozdravit tudi župan Janko Prebil, ki jim je zaželel lepo potovanje, naj v kolesarjenju uživajo in hkrati pazijo na soudeležence. Sledila so še navodila o cestno-prometnih predpisih vodje spremljevalne ekipe na motorjih, nato pa skupinska slika in največji skupinski kolesarski pobeg se je pričel.

 

Nekaj več kot 40 dobro pripravljenih in s kilometri podkovanih kolesarjev na cestnih in gorskih kolesih je kmalu po skupinskem startu moralo zagristi že v prvi klanec, ki je bil mala malica v primerjavi s tistimi, ki so jih imeli še pred sabo. A čakali so jih tudi spusti, prvi že proti Gorenji vasi, kjer je bil čas za prvi postanek. Ta ni trajal dolgo, saj jih je čakala še dolga in zahtevna pot. Kolesarji so kolesarili v skupini in sledili zemljevidu ter poti, ki jo je pred desetimi leti prekolesaril Grega. Nihče ni skrival navdušenja nad lepoto trase, nad njeno razgibanostjo in zahtevnostjo pa je potarnal marsikdo. A ker je bil tempo umirjen in postanki skoraj prepogosti, je traso po mnenju udeležencev lahko prevozil vsak povprečen rekreativec. Škofji Loki je tako sledil Kranj, nato Podblica, Lesce, nato so se čez nekaj deset kilometrov okrepčali v Zgornjih Gorjah, zatem v Mojstrani in nazadnje v težko pričakovani Kranjski Gori, ki je bila njihov cilj. Tam so si pošteno oddahnili. Ne le zato, ker je bilo za njimi 120 prekolesarjenih kilometrov, nešteto manjših in nekaj večjih vzponov ter spustov in kar 1800 metrov višinske razlike, pač pa jim je odleglo tudi zato, ker so na cilj vsi prišli celi in brez prask, zamenjali so le dve počeni zračnici. Na vsakem od postankov se je skupini pridružil kak nov kolesar, tako da se je v Kranjski Gori cilja veselilo 80 udeležencev. Posebej zanimivi so bili kolesarji s starodobniki, ki so se jim pridružili v Mojstrani ter skupaj z njimi opravili pot po kolesarski stezi do Kranjske Gore.

 

Drugi del dogodka – zabava z nastopajočimi

Pred hotelom Kompas je bilo postavljeno prizorišče, kjer se je odvijal drugi del dogodka. V sklopu tega so bile postavljene kulinarične stojnice in pripravljen pester zabavni program za vse generacije. Otroke je zabaval čarovnik Grega, lahko so si ogledali, kako poteka poslikava telesa ali se udeležili katere od zanimivih delavnic ter prisluhnili nastopom mladih glasbenikov. V popoldanskih urah je na svoj račun prišla odrasla generacija. Za ples in zabavo so poskrbeli glasbeni  sestavi Čepon, Stopinje, ansambel Jureta Zajca, proti večeru pa so na oder stopili še člani skupin D'Zombies ter Big foot mama, ki je navdušila mnoge horjulske fante. Nekateri že v popoldanskih urah, drugi pa že ali šele v jutranjih urah so zapustili prizorišče, vsi nekoliko utrujeni, a z dobrim občutkom, da so kolesarili v dober namen ter prispevali nekaj denarja za pomoči potrebne,.

 

S prispevkom od prijavnin otroci doživeli nepozabne počitnice

Denar, okrog 800 evrov, ki se je nabral od prijavnin, je prišel v prave roke. Mladostniki iz Mladinskega centra Tržič, ki so v mesecu avgustu na taborjenju na Razazijah doživeli del nepozabnih počitnic, so navdušeni in hvaležni za dar. Kaj vse so na taborjenju doživeli, pa v naslednji številki Našega časopisa.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 

 

Organizatorja, Grega Čepon in center Astera, se iskreno zahvaljujeta pokrovitelju LTO Kranjska Gora, vsem sponzorjem in pomočnikom, ki ste pomagali soustvariti največji kolesarski pobeg v Sloveniji, in seveda vsem udeležencem, saj brez vas prireditve ne bi bilo. Se vidimo prihodnje leto v še večjem številu!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.