Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
25°C
18°C
JUTRI
28°C
16°C
2873

Predaja 30 kg medu OŠ Horjul

Čebelarstvo ima v Horjulu dolgoletno tradicijo in na nek način je vzgoja mladih čebelarjev tudi del osnovne šole. V letošnjem letu so otroci prav v okolici šole dobili učno pot čebelice Julke, ki jih na otrokom zabaven in primeren način poučuje, kako so male čebelice pomemben člen v verigi oskrbe s hrano.

Med, ki ga pridelajo čebele v šolskem čebelnjaku, ki mu od letos naprej delajo družbo tudi na novo zasajene medovite rastline v neposredni bližini, ima tudi pomembno sporočilo za otroke. V njih raste zavest, da si je hrano treba pridelati, za to poskrbeti in da z delom pridejo tudi rezultati. V letošnjem letu resda čebelarjem sezona ni bila najbolj naklonjena, saj je muhasto vreme močno poseglo v proces nabiranja nektarja, ki ga čebele potem predelajo v med. No, kljub temu so čebelarji natočili 30 kilogramov medu in ga predali šolski kuhinji. Janko Prebil, predsednik čebelarskega društva Dolomiti – Polhov Gradec je ob predaji dejal: 'Sodelovanje s šolo je del naše tradicije in del izobraževalnega procesa. Veseli me, da otroci lahko med šolsko malico zaužijejo tudi med, ki je pridelan tu, pri nas, v neposredni bližini šole in ki je zdrav, brez škodljivih primesi, saj živimo v čistem okolju. Prav tako s tem otroke spodbujamo k uživanju lokalno pridelane hrane in s tem podpiramo lokalne pridelovalce oziroma lokalno skupnost'.

 

Peter Kavčič

Foto: Peter Kavčič, občinski arhiv

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi