Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
35°C
20°C
JUTRI
31°C
18°C

Podpis pogodbe med Občino in PGD Zaklanec

Konec lanskega leta je Občina Horjul podpisala pogodbo o prenosu zemljišča s PGD Zaklanec. S tem so uredili dolgoletno težavo društva, saj njihov objekt ni imel urejene dokumentacije.

Gasilski dom PGD Zaklanec je bil namreč zgrajen udarniško na javnem dobrem brez ustreznih dovoljenj. Na občinskem svetu so to uredili in prenesli zemljišče iz javnega dobrega v občinsko last. Nato je Občina Horjul izvedla nujno potrebne geodetske meritve in nato odstopila zemljišče gasilskemu društvu z namenom, da bo lahko legaliziralo objekt. Gasilski dom namreč ni imel urejenega gradbenega dovoljenja, sedaj pa se bo to lahko uredilo, kot predpisuje zakon. S tem občina daje tudi zgled, kako je treba urediti status objektov, ki še nimajo urejene dokumentacije, kot je na primer gradbeno dovoljenje. Župan Janko Prebil je ob podpisu pogodbe izrazil zadovoljstvo, ker se predstavniki društva zavzemajo za ureditev stanja. Hkrati tudi pozdravlja vse družbeno odgovorne aktivnosti prostovoljnih gasilskih društev, ki v naši občini opravljajo zelo pomembno nalogo pri vzgoji in izobraževanju mladih ter seveda preventivni dejavnosti ter pomoči ob nezgodah.

Peter Kavčič

Foto: občinski arhiv

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi