Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
25°C
16°C
JUTRI
26°C
11°C
2465

Počastitev spomina na padle ruske borce

Predstavniki veleposlaništva Ruske federacije vsako leto v dneh okoli 9. maja, ob obletnici zmage nad fašizmom in nacizmom, položijo vence k spomenikom in grobovom padlim ruskim in sovjetskim vojakom na slovenskih tleh.

K enemu od teh 83 obeležij v dolini med Samotorico in Ljubljanico, na samem robu horjulske občine, sta spominski venec položila župan Janko Prebil ter sekretar ruskega veleposlaništva Alexey Abramov. Ob tem sta povedala, kako je pomembno, da se zavedamo naše zavezanosti miru in strpnosti tudi v današnjem času. Morija svetovne vojne ni prizanašala nikomur in danes ne bi mogli uživati svobode, kot jo poznamo, če se ne bi uprli sovražniku. Mnogi so to svobodo plačali z življenjem in edino prav je, da se jih spomnimo ob takšni priložnosti. Župan Janko Prebil: "Menim, da je zelo pomembno, da se vsako leto na tak način spomnimo dogodkov iz preteklosti in nikoli ne pozabimo na stiske in trpljenje slovenskega in ruskega naroda. Z ruskim veleposlaništvom imamo sedaj že tradicionalno dobre stike in to izkazujemo tudi s to podelitvijo venca."

Peter Kavčič, foto: občinski arhiv

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi