Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
16°C
11°C
SRE.
23°C
12°C
Deli
2799

Odvoz kosovnih odpadkov uspel

Čisto okolje je v občini Horjul zapisano zelo visoko. Sem sodi skrb za čisto pitno vodo in urejeno okolico brez črnih odlagališč ali odpadkov, ki bi propadali ob raznih gospodarskih poslopjih ali hišah. Ugotavljamo, da je odziv ob zbiranju in odvažanju kosovnih odpadkov v naši občini zelo dober.
V ta namen je tudi tokrat v septembru potekalo organizirano zbiranje kosovnih odpadkov pri športnem parku Horjul. Med kosovnimi odpadki, ki se jih je tokrat zbralo rekordno veliko, so bile stare avtomobilske in traktorske pnevmatike, izrabljeni akumulatorji, nevarni gospodinjski odpadki in električna ter gospodinjska oprema. Glede na zelo dober odziv občanov lahko sklepamo, da je zavest o nevarnosti divjega odlaganja odpadkov v naši občini na zelo visoki ravni. Med zadnjim zbiranjem kosovnih in nevarnih odpadkov, ki je bilo spomladi, smo zbrali več kot 38 ton. Naslednje zbiranje bo prihodnje leto, predvidoma sredi aprila. 

Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi