Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Dopoldne se bo v zahodni Sloveniji delno zjasnilo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Občinske novice


OBVESTILA

| |
19.04.2013      19:54
A A

Občinske noviceDeli:

Znižanje komunalnega prispevka
Glede na finančno in gospodarsko krizo, ki investitorjem že tako otežuje gradnjo stanovanjskih hiš in poslovnih objektov, je občinski svet na aprilski seji obravnaval predlog za znižanje komunalnega prispevka. Odlok so svetniki z večino glasov sprejeli, vzdržan je bil le svetnik g. Kranjec. Z znižanjem komunalnega prispevka bo občina tako investitorjem omogočila cenejše pridobivanje dovoljenj za gradnje.


Izbran izvajalec za asfaltiranje ceste Grda dolina–Ulaka
Občina je februarja objavila javno naročilo za asfaltiranje ceste Grda dolina–Ulaka. Na razpis se je prijavilo sedem ponudnikov, izbrano pa je bilo podjetje Treven iz Logatca, ki je ponudilo najugodnejšo ceno. Asfaltiranje ceste v dolžini približno 2 kilometra se bo izvedlo do sredine junija 2013.  

Uspešno pridobljena sredstva Fundacije za šport
Novembra lani smo s projektom Obnova podlage na igrišču športne dvorane v Športnem parku Horjul kandidirali na Javnem razpisu Fundacije za šport za sofinanciranje gradnje športnih objektov. Na razpisu nam je s strani Fundacije za šport marca letos uspelo pridobiti nepovratna sredstva v višini 22.530 €. Sredstva so namenjena zamenjavi PVC-podlage v športnem parku, v dimenzijah 50 m x 25 m, in predstavljajo 50 % celotne investicije.

Gnojenje v okolici vodovodnih objektov prepovedano
V spomladanskih mesecih kmetje intenzivno gnojijo zemljo, pri tem pa je treba okolje zavarovati pred onesnaženjem. Da bi okolje zavarovali pred škodljivimi vplivi gnojenja, so kmetje, izvajalci gnojenja dolžni spoštovati uredbe in predpise, ki predpisujejo, kje gnojenje ni dovoljeno. Občani so nas večkrat opozarjali, da se to ne spoštuje, kar je bilo opaziti predvsem pri vodni vrtini v Horjulu in vodovodu Zaklanec–Podolnica. V teh primerih se je gnojenje izvedlo na območju vodovodnih objektov in vodovarstvenih pasov, kjer ni dovoljeno. Zaradi nespoštovanja predpisov so se pojavile težave s pitno vodo, ki lahko resno ogrozijo zdravje občanov. Da bi se temu v prihodnje izognili, lastnike zemljišč, na katerih stojijo vodovodni objekti in zajetja, opozarjamo, naj še dosledneje spoštujejo zakonodajo. Občina opozarja, da bo, če se bodo gnojenja na teh zemljiščih izvajala, zoper kršilce ustrezno ukrepala.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.