Izbrani izvajalec del Janez Marolt s.p. je položil nove alkaten cevi, vgradili so zasune in zračnike. Namestil so tudi dodatni hidrant v bližini večstanovanjskega objekta in zamenjal stari dotrajani pri Nagliču. Vrednost obnove je znašala 32.000 evrov.
Na občini se zahvaljujejo lastnikom zemljišč, ki so dali soglasja za izvedbo del in omogočili dostop krajanom do kakovostne pitne vode. Glavni povod za obnovo je bila starost vodovoda, saj so bile stare cevi namreč dotrajane, prvotno vgrajene še iz leta 1975 in tudi premajhnih dimenzij glede na današnje potrebe. S tem so se tudi občutno zmanjšale vodne izgube po zamenjavi oziroma obnovi.
Poudariti moramo tudi, da obnovljena trasa sedaj poteka ob glavni povezovalni cesti, kar omogoča lažje kasnejše vzdrževanje. Obnovitvena dela so se začela 8. julija in v prvi fazi končala 29. julja.
V drugi, torej zaključni fazi, sledi še asfaltiranje odrezanih delov asfalta in dokončna ureditev meteornih jaškov in bankin.
Na novo pa je predvidena tudi obnova nekaterih hišnih priključkov, ki so vezani na novo obnovljeno traso.
Peter Kavčič

