Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Problematika tavajočih živali po Občini ......


OBČINSKE

| |
22.02.2016      14:47
A A

Problematika tavajočih živali po Občini HorjulDeli:

Pomlad je pred vrati in v zraku se že čuti želja po druženju in preživljanju časa v naravi, vse to pa vpliva tudi na živali. V teh dneh smo opazili več tavajočih psov, ki zaradi močnega paritvenega nagona tavajo tudi več kilometrov daleč od doma. Vse to je sicer popolnoma naravni proces, težava pa nastane, ko se s tem vznemirja okolico in ljudi.  
Dejstvo je, da vsi najdeni psi niso tudi brez lastnikov in velikokrat lastniki vedo za pobege svojih psov, pa ne ukrepajo ustrezno. Vse več pritožb prihaja od občanov in iz Centra starejših v Horjulu, kjer so ti psi in tudi mački močno moteči za varovance in obiskovalce predvsem z vidika nečistoče, ki se redno pojavlja ob njihovem nekontroliranem zadrževanju v bližini. Spuščena žival pa predstavlja tudi nevarnost za promet in pri tem bi se lastniki morali zavedati, da lahko voznik zahteva povračilo škode, ki bi mu jo v takem primeru izpuščena žival povzročila.

Zato apeliramo na vas, da dvakrat premislite, preden se odločite za hišnega ljubljenca, saj to ni igrača, ki se jo lahko odvrže, ko se je naveličate. Naj ob tem opozorimo na visoke kazni za neskrb, ki lahko po žepu udarijo lastnika in sežejo od 200 do 400 evrov.  Pri tem lahko visok znesek zadene tudi občino, ki je dolžna poravnati stroške oskrbe v zavetišču za najdeno žival, ki ni primerno označena oz. čipirana in se lastnika ne najde. Občino namreč enomesečna oskrba psa stane okrog 750 evrov. Ta znesek je nenormalno velik, saj v nekaterih primerih predstavlja več, kot na mesec zasluži kar petina delovno aktivnega prebivalstva v polnem delovnem času. Ta znesek je primerljiv s celotno osnovno mesečno oskrbo ostarelega človeka v domu za ostarele ter predstavlja dvakratnik celomesečne oskrbe otroka v vrtcu.

Zato pozivamo vse ljubitelje živali, v kolikor se odločite za svojega ljubljenca, da tudi poskrbite zanj. Poskrbite, da bo ustrezno označen in čipiran, tako da se bo v primeru izgube lahko čim prej vrnil k vam, predvsem pa poskrbite, da ga boste imeli ves čas pod nadzorom in se ne bo prosto potikal po vasi. 

Tekom letošnjega leta pa tudi Občina Horjul namerava izvesti akcijo sterilizacije psov in mačk, predvidoma pred novim paritvenim obdobjem.

 

Občina Horjul
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.