Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
4°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 16°C
petek, 28.09.2018
1°C | 20°C
sobota, 29.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Poziv k evidentiranju kandidatov za ......


OBČINSKE

| |
15.03.2018      14:52
A A

Poziv k evidentiranju kandidatov za imenovanje Občinske volilne komisije Občine Horjul



Deli:
Občina Horjul poziva politične stranke in druge organizacije občanov v občini ter občane Občine Horjul k posredovanju predlogov za imenovanje predsednika ter članov Občinske volilne komisije Občine Horjul in njihovih namestnikov. Občinsko volilno komisijo, na podlagi določb Zakona o lokalnih volitvah (Uradni list RS, št. 94/07 – uradno prečiščeno besedilo, 45/08, 83/12 in 68/17; v nadaljnjem besedilu: ZLV), imenuje občinski svet za štiri leta. Na podlagi določbe 35. člena ZLV občinsko volilno komisijo sestavljajo predsednik in trije člani ter njihovi namestniki. Predsednik volilne komisije in njegov namestnik se imenujeta izmed sodnikov ali izmed drugih diplomiranih pravnikov. Ostali člani volilne komisije in njihovi namestniki se imenujejo po predlogih političnih strank, drugih organizacij občanov v občini ter občanov.

Pristojnosti občinske volilne komisije določa 41. člen ZLV, ki med drugim določa, da občinska volilna komisija skrbi za zakonitost volitev v občinski svet, potrjuje posamične kandidature oziroma liste kandidatov ter sestavlja sezname le-teh, določa volišča, imenuje volilne odbore, ugotavlja in razglasi rezultate, opravlja in vodi neposredno tehnično delo in druge naloge določene z zakonom.

V obrazcu predloga za člana ali predsednika občinske volilne komisije oziroma njihovega namestnika, ki je priloga tega poziva, mora predlagatelj posredovati naslednje podatke o kandidatu:
- naziv in podatki o predlagatelju
- ime in priimek kandidata in oznako za katero funkcijo kandidira
- rojstni datum kandidata
- naslov stalnega bivališča kandidata
- izobrazbo kandidata
- poklic kandidata
- pisno soglasje kandidata

Predloge kandidatov za predsednika in člane občinske volilne komisije ter njihove namestnike oddajte do vključno 23.3.2018 v sprejemni pisarni Občine Horjul ali po pošti na naslov: Občina Horjul, Komisija za mandatna vprašanja, volitve in imenovanja, Občinski trg 1, 1354 Horjul.

Obrazec - Predlog kandidata za predsednika oziroma člana Občinske volilne komisije Občine Horjul oziroma namestnika




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!