Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
14°C
10°C
SRE.
22°C
11°C
Deli
1975

Pazljivo pri gnojenju kmetijskih zemljišč

V jesenskem času ko se s 15.11. zaključuje obdobje gnojenja kmetijskih površin z gnojili, Občina Horjul še posebej opozarja na upoštevanje varovalnega pasu ob izvirih in vrtinah pitne vode, kar je določeno tudi v 11. Členu uredbe o varstvu voda pred onesnaževanjem z nitrati iz kmetijskih virov. Prosimo za upoštevanje uredbe, saj je zdrava pitna voda prvotnega pomena.

Uredba o varstvu voda pred onesnaževanjem z nitrati iz kmetijskih virov (Uradni list RS, št. 113/095/1322/15 in 12/17)

11. člen

(1) Vnos gnojil v tla ali na tla je prepovedan na kmetijskih zemljiščih v zaraščanju ter na nerodovitnih in vodnih zemljiščih.

(2) Vnos gnojil v tla ali na tla je prepovedan na gozdnih zemljiščih, razen:

-        pri presajanju sadik in pri sejanju,

-        za spodbujanje in utrjevanje ob ozelenitvi brežin ob cestah in

-        na površinah, ki so v skladu s predpisi, ki urejajo gozdove, določene za raziskovalne namene.

(3) Če za območje okoli objekta za zajem pitne vode, ki je vključen v sistem javne oskrbe s pitno vodo, ni določen vodovarstveni režim, sta do sprejetja vodovarstvenih režimov v skladu z zakonom, ki ureja vode, vnos tekočih organskih gnojil v tla ali na tla in preoravanje trajnega travinja prepovedana v razdalji 100 m od tega objekta.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi