Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
32°C
17°C
JUTRI
32°C
18°C
1846

Opozorilo - vremenske razmere

Po podatkih Agencije RS za okolje, Meteorološke in hidrološke prognoze, se bo jugozahodnik v ponedeljek dopoldne še okrepil in bo v višjih legah presegal hitrost 100 km/h, ponekod po nižinah pa 70 km/h. Veter bo slabel jutri dopoldne. Predvsem v nekoliko višjih legah bo na vetru bolj izpostavljenih mestih možnost obsežnejših vetrolomov. Do ponedeljka zjutraj je na zahodu padlo od 30 do 70 l na kvadratni meter, ponekod tudi več padavin. Od ponedeljka zjutraj do torka zvečer bo v zahodni in severozahodni ter deloma v osrednji Sloveniji padlo še od 50 do več kot 100 l na kvadratni meter padavin. Poplavljata reki Vipava in Dragonja ter posamezni vodotoki na Primorskem. Vipava bo v popoldanskih urah poplavila v širšem obsegu. Največji pretok Vipave v Mirnu bo danes sredi dneva okoli 350 m3/s. Razlivali se bodo tudi njeni pritoki. Reke na Primorskem se bodo v dopoldanskih urah ustalile in začele upadati. Razlivajo se tudi Ljubljanica in posamezni vodotoki na Notranjskem krasu. Čez dan bodo reke na teh območjih še naraščale. V torek pričakujejo ponoven porast rek v zahodni, južni in osrednji Sloveniji. Na teh območjih pričakujemo poplavljanja rek. Reka Vipava bo po prehodnem upadanju čez dan ponovno narasla in poplavila v podobnem obsegu kot v ponedeljek. Poplavljene površine na Ljubljanskem barju se bodo še povečevale.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi