Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

pretežno jasno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastalo bo nekaj ploh in neviht. Zapihal bo veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 30 °C.
17°C | 29°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 31°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Opozorilo - vremenske razmere


OBČINSKE

| |
11.12.2017      14:53
A A

Opozorilo - vremenske razmereDeli:

Po podatkih Agencije RS za okolje, Meteorološke in hidrološke prognoze, se bo jugozahodnik v ponedeljek dopoldne še okrepil in bo v višjih legah presegal hitrost 100 km/h, ponekod po nižinah pa 70 km/h. Veter bo slabel jutri dopoldne. Predvsem v nekoliko višjih legah bo na vetru bolj izpostavljenih mestih možnost obsežnejših vetrolomov. Do ponedeljka zjutraj je na zahodu padlo od 30 do 70 l na kvadratni meter, ponekod tudi več padavin. Od ponedeljka zjutraj do torka zvečer bo v zahodni in severozahodni ter deloma v osrednji Sloveniji padlo še od 50 do več kot 100 l na kvadratni meter padavin. Poplavljata reki Vipava in Dragonja ter posamezni vodotoki na Primorskem. Vipava bo v popoldanskih urah poplavila v širšem obsegu. Največji pretok Vipave v Mirnu bo danes sredi dneva okoli 350 m3/s. Razlivali se bodo tudi njeni pritoki. Reke na Primorskem se bodo v dopoldanskih urah ustalile in začele upadati. Razlivajo se tudi Ljubljanica in posamezni vodotoki na Notranjskem krasu. Čez dan bodo reke na teh območjih še naraščale. V torek pričakujejo ponoven porast rek v zahodni, južni in osrednji Sloveniji. Na teh območjih pričakujemo poplavljanja rek. Reka Vipava bo po prehodnem upadanju čez dan ponovno narasla in poplavila v podobnem obsegu kot v ponedeljek. Poplavljene površine na Ljubljanskem barju se bodo še povečevale.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!