Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 20.10.2018
9°C | 20°C
torek, 22.10.2018
5°C | 14°C
sreda, 23.10.2018
4°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
7°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
13°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Opozorilo - vremenske razmere


OBČINSKE

| |
11.12.2017      14:53
A A

Opozorilo - vremenske razmereDeli:

Po podatkih Agencije RS za okolje, Meteorološke in hidrološke prognoze, se bo jugozahodnik v ponedeljek dopoldne še okrepil in bo v višjih legah presegal hitrost 100 km/h, ponekod po nižinah pa 70 km/h. Veter bo slabel jutri dopoldne. Predvsem v nekoliko višjih legah bo na vetru bolj izpostavljenih mestih možnost obsežnejših vetrolomov. Do ponedeljka zjutraj je na zahodu padlo od 30 do 70 l na kvadratni meter, ponekod tudi več padavin. Od ponedeljka zjutraj do torka zvečer bo v zahodni in severozahodni ter deloma v osrednji Sloveniji padlo še od 50 do več kot 100 l na kvadratni meter padavin. Poplavljata reki Vipava in Dragonja ter posamezni vodotoki na Primorskem. Vipava bo v popoldanskih urah poplavila v širšem obsegu. Največji pretok Vipave v Mirnu bo danes sredi dneva okoli 350 m3/s. Razlivali se bodo tudi njeni pritoki. Reke na Primorskem se bodo v dopoldanskih urah ustalile in začele upadati. Razlivajo se tudi Ljubljanica in posamezni vodotoki na Notranjskem krasu. Čez dan bodo reke na teh območjih še naraščale. V torek pričakujejo ponoven porast rek v zahodni, južni in osrednji Sloveniji. Na teh območjih pričakujemo poplavljanja rek. Reka Vipava bo po prehodnem upadanju čez dan ponovno narasla in poplavila v podobnem obsegu kot v ponedeljek. Poplavljene površine na Ljubljanskem barju se bodo še povečevale.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!