Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občinske novice


OBČINSKE

| |
20.10.2014      11:34
A A

Občinske noviceDeli:

 

  • Nova asfaltna cesta na Ljubgojni

Občina Horjul je v vasi Ljubgojna zaključila ureditev javne poti v dolžini 265 metrov. Ureditev javne poti zajema odvodnjavanje meteornih voda in asfaltiranje.

Zemeljska dela so se začela že v lanski jeseni, asfaltiranje pa smo zaključili pred dnevi in še pod vodstvom župana Janka Jazbeca pripravili uradno odprtje.

  • Vodovod v Žažarju obnovljen

Zaradi dotrajanosti vodovodnega omrežja se je občina odločila za obnovo prve faze trase vodovodnega omrežja v Žažarju. Dela je izvajalec Rajko Mivšek, s. p., začel v začetku oktobra in jih pretekli teden že zaključil. Zamenjana je bila obstoječa trasa vodovoda od vodohrana do vasi v dolžini 600 metrov. Postavljen je bil tudi nov hidrant, ki bo omogočil kakovostno posredovanje ob morebitnih nesrečah. Investicija se financira s sredstvi iz občinskega proračuna. Več o odprtju obnovljenega vodovoda pa boste lahko prebrali v prihodnji številki Našega časopisa.

  • Prve solarne svetilke

Občina že nekaj let sledi trendu energetske učinkovitosti in zelene energije, kar se kaže tudi s projekti sončnih elektrarn, energetske sanacije ter menjave svetilk javne razsvetljave z varčnimi svetilkami. Korak naprej pa je občina naredila tudi z namestitvijo solarnih svetilk, ki bodo tako prvič uporabljene na območju občine. V zaselku Graben na Vrzdencu in Samotorici bodo v začetku meseca novembra že zasvetile prve štiri solarne svetilke.

 

  • Začetek notranjih obrtniških del v sklopu prenove šole Horjul

Kot smo pisali že v prejšnjih številkah Našega časopisa, bodo učenci v prihodnjem letu dobili štiri novozgrajene učilnice, nastale iz stare telovadnice, učilnico za tehnični pouk ter čisto novo knjižnico, ki bodo nadomestile stare kontejnerske prostore. Gradbena dela so izvajalci že končali, zdaj so na vrsti še notranja obrtniška dela, ki se bodo v skladu s terminskim planom končala januarja 2015.

 

  • Obnova pokopališča na Sv. Urhu

Na željo vaščanov, naj se uredijo prehodi na pokopališču na Urhu, je občina pristopila k izvedbi projekta, in sredi oktobra je podjetje Mivšek Rajko, s. p., začelo zemeljska dela, ki so vključevala odvodnjavanje in drenažo na območju cerkve, v zemljo pa so bili položeni električni vodi za javno razsvetljavo. Za tlakovanje in zaključna dela pa so poskrbeli vaščani Zaklanca in Podolnice. Vrednost investicije je nekaj manj kot 12.000 evrov, sredstva iz občinskega proračuna so že zagotovljena. Kako je po novem videti pokopališče, ste si lahko ogledali že na odprtju, več o obnovi pa prav tako v prihodnji številki časopisa.

 

  • Sanacija zajetja vodovoda Koreno–Samotorica

Sredi oktobra je pogodbeni vzdrževalec vodovoda, Marolt Janez, s. p., opravil nujna vzdrževalna dela na zajetju Koreno–Samotorica. Treba je bilo na novo vgraditi drenaže, in po novem je njihov izkoristek 95-odstoten, kar predstavlja zelo dober izkoristek zajetja vode.

 

  • Ureditev vaškega središča

Oktobra se je uredilo vaško središče v Horjulu, kjer je bilo treba obžagati vrbo in ciprese okrog pokopališča ter posekati nekatera nefunkcionalna drevesa, kar se opravi na vsakih nekaj let. Pri obžagovanju so izvajalcu del, podjetju Kozjek Andrej, s. p., pomagali tudi občani. 

 

  • Pomoč na domu kmalu tudi v Občini Horjul

Na začetku avgusta je Občina Horjul objavila Javni razpis za podelitev koncesije za izvajanje javne službe pomoči na domu v Občini Horjul. Na razpis so se prijavili štirje ponudniki, a sta bili dve ponudbi nepopolni in zato izločeni iz nadaljnje obravnave. Trenutno občina pridobiva strokovno mnenje pristojne Socialne zbornice, na podlagi katerega bo izbrala najugodnejšega ter najprimernejšega izvajalca. Sklenitev pogodbe z izbranim koncesionarjem predvidevamo do letošnjega decembra; tako lahko pričakujemo, da se bo najpozneje v začetku prihodnjega leta pomoč na domu izvajala tudi na našem območju.   

  • Popis števcev

Občane seznanjamo, da se bodo do konca novembra opravljali popisi števcev za porabljeno vodo. Da bo delo popisovalcev, pooblaščenih s strani občine, potekalo čim hitreje in nemoteno, vas prosimo, da jim omogočite dostop do števcev.

  • Brezplačni Wi-Fi na Občinskem trgu

Uporabniki brezžičnih omrežij (Wi-Fi) boste lahko odslej na svojih prenosnih napravah na seznamu razpoložljivih omrežij našli novo omrežje, in sicer »ObcinaHorjul«. Omrežje je vsem občankam in občanom na voljo na območju Občinskega trga in omogoča brezplačni dostop do interneta za 90 minut na dan.

 

Kako dostopati do brezplačnega Wi-Fi?
Do omrežja dostopate tako, da izberete ponujeno omrežje »ObcinaHorjul«, nato pa na strani to potrdite s klikom na Vstopi.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.