Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občinske novice


OBČINSKE

| |
17.02.2014      14:54
A A

Občinske novice



Deli:
  • Izvajanje zimske službe

Letošnje snežne padavine in nato še žledolom so veliko dela povzročili zimski službi, ki skrbi za ustrezno prevoznost cest v zimskih razmerah. Za pluženje in posipanje cest in javnih površin skrbi izvajalec zimske službe Janez Marolt, s. p., ki je bil izbran na javnem razpisu. Prav pa je, da tudi občani sami poskrbimo za očiščene dostope do hiš tako, da snega ne odmetujemo na pločnike, cesto, parkirišča, oziroma ga odlagamo tako, da javne površine ne postanejo deponije snega z zasebnih dvorišč.
 

  • Popravila javne razsvetljave

Za vzdrževanje javne razsvetljave za leto 2014 v občini je bil na razpisu izbran Matjaž Nagode, s. p. Občanke in občani pa lahko vsa opažanja glede popravila javne razsvetljave sporočite na občino. 

  • Pasji iztrebki

O problemu pobiranja pasjih iztrebkov smo v Našem časopisu že pisali. Stanje se je izboljšalo, še vedno pa je videti, kako kuža kaka po pločnikih, cestah, zelenicah, igriščih, lastniki pa za svojimi psi ne počistijo. Naj zato znova opomnimo lastnike, vodnike oziroma skrbnike živali, da morajo za živaljo počistiti iztrebke tako, da jih zavijejo v plastično vrečko in odložijo v zabojnik za ostanke komunalnih odpadkov. V kolikor bodo opažene kršitve, bo po opozorilu lahko sledila tudi kazen. Vsa pohvala pa lastnikom psov, ki pobirajo iztrebke in počistijo za sabo; ti so lahko vzor vsem preostalim.

  • Neprehodne planinske poti

Vremenski dogodki zadnjih dni so povzročili, da so planinske poti na našem območju postale neprehodne in celo nevarne za uporabo, zato odsvetujemo vsako hojo po teh poteh, dokler se stanje ne normalizira.

 




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.