Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

O Horjulu in Horjulcih na valovih radia ......


TURIZEM, OBČINSKE

| |
17.10.2016      4:12
A A

O Horjulu in Horjulcih na valovih radia Ognjišče


25 let Slovenije na Radiu Ognjišče obeležujejo z obiski slovenskih krajev. V torek, 20. septembra, je radijska ekipa obiskala Horjul in svojim poslušalcem ter bralcem predstavila kraj in ljudi.


Deli:

Na valovih radia Ognjišče je bilo konec septembra mogoče mnogokrat slišati besedo Horjul, prepoznati kakšen glas ter slišati kaj, česar tudi domačini ali priseljenci prej še nismo vedeli, o nekaterih stvareh pa smo se lahko zgolj prepričali. Morda je bila ena teh spoznanje, da v horjulski dolini živijo prijazni ljudje, ki tudi dobro in lepo sodelujejo med seboj, predvsem pa imajo svoj kraj radi. To je v torkovem pozdravnem nagovoru v radijskem etru vsem poslušalcem povedal tudi župan Janko Prebil. Pohvalil je občane, ki so pridni in delavni, kar ima za rezultat izredno nizko brezposelnost v občini, uspešna podjetja, samozaposlitveno dejavnost in prostor za ohranjanje kmetijskih panog. Pogovor je zaključil s prijaznim povabilom: "Želim, da v prostem času obiščete našo prelepo horjulsko dolino, mi Horjulci smo nanjo ponosni!"

V naslednjem javljanju so poslušalci lahko spoznali nekatere znane Horjulce, med njimi so bili msgr. Janez Zupet, slikar Krištof Zupet, Kristina Brenkova in drugi. Tudi Cankarjeva mati, ki je bila rojena na Vrzdencu in kateri je nekaj več besed namenil Pavle Ravnohrib, ki je povedal, da je ponosen na to, da izhaja iz horjulske doline, kamor se rad vrača in kjer ga posebej nagovarjata mir in lepota narave. O bogati sakralni kulturni dediščini v občini Horjul je spregovorila restavratorka mag. Anita Kavčič ter predstavila nekaj zgodovine objektov in pojasnila nekatere najbolj značilne primere. Glas Anite Peklenk je predstavil horjulsko prosvetno društvo in dejavnosti, ki se odvijajo v Prosvetnem domu in tudi zunaj njega, saj niso bila izpuščena niti aktivna športna društva. Prav gotovo si je poslušalec ob naboru skupin, ki delujejo v okviru društev, lahko ustvaril lepo sliko o kulturnih in športnih dogodkih v kraju. Seveda niso izpustili gasilstva, ki je prav tako na visokem nivoju. O tem je spregovorila Katarina Vrhovec in nekaj več besed namenila domačemu žažarskemu društvu, ki je v preteklih letih dosegel izjemne tekmovalne rezultate. V Horjulu je doma tudi glasba, o njej je dobro ime širil Bogdan Marolt, preko melodij domačih ansamblov pa jo je bilo mogoče tudi občutiti. Nadvse zanimiv je bil pogovor, ki ga je novinar Jure Sešek opravil s horjulskimi šolarji. Petja, Anže, Nejc in Gašper so poslušalcem predstavili osnovno šolo in vrtec ter številne obšolske dejavnosti, tudi sodelovanje v mednarodnem projektu Erasmus Plus, v okviru katerega potekajo mednarodne izmenjave z vrstniki. Izpostavili so še prostovoljstvo, ki dobro deluje, saj se učenci lahko srečujejo z varovanci doma starejših občanov, in čebelarski krožek, pri katerem mladi čebelarji v šolskem čebelnjaku pridobivajo dragocene izkušnje na področju čebelarjenja.

Oddaja s predstavitvijo Horjula na radiu Ognjišče, ki se je v delih ponavljala še v času drugih tematskih oddaj tekom tedna, je bila čudovita priložnost za promocijo Občine Horjul in celotne horjulske doline. Poslušalci so lahko spoznali tukajšnji utrip življenja ter prijeten kraj v neposredni bližini Ljubljane, kjer je možnosti za izlete in obiske res veliko, tukajšnji prebivalci pa smo ob poslušanju in spoznanju, v kako bogatem kraju živimo, lahko občutili kanček ponosa.

Nadja Prosen Verbič

Foto: arhiv radia Ognjišče

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.