Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Zvečer in ponoči bo v južni polovici Slovenije še deloma jasno, drugod pa spremenljivo oblačno s krajevnimi plohami in nevihtami, ki bodo najpogostejše na severu in severovzhodu.
19°C | 26°C
torek, 25.07.2017
16°C | 25°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 24°C
četrtek, 27.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 23.7.2017 ob 16h
Nekaj močnejših neviht se lahko predvsem na severu in vzhodu Slovenije pojavi že danes, jutri pa bo možnost krajevnih neurij povečana po vsej državi.
19°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Na vodovodu zamenjali zadnje metre salonitnih ......


OBČINSKE

| |
12.04.2015      13:54
A A

Na vodovodu zamenjali zadnje metre salonitnih cevi


Nemotena oskrba s čisto pitno vodo in vlaganje v njeno infrastrukturo je del obvezne javne gospodarske službe, nad katero bedi režijski obrat znotraj Občine Horjul. Ta je v preteklih dneh poskrbel za zamenjavo še zadnjih metrov oporečnih salonitnih cevi na Ljubljanski ulici.


Deli:

Javni vodovod v Horjulu predstavlja enega od najpomembnejših infrastrukturnih objektov v občini, saj pitno vodo zagotavlja skoraj polovici občanov. Vodovod v Horjulu se je gradil pred več kot štiridesetimi leti, zato je dotrajan in po mnenju nekaterih celo nevaren, saj se je horjulska voda do nedavnega na enem delu še vedno pretakala po salonitnih oziroma azbestnih ceveh. Poleg slabše kakovosti cevi, neustrezne trdosti in vzdržljivosti naj bi se pojavljalo tudi vprašanje higienske in zdravstvene ustreznosti. Salonitne cevi namreč vsebujejo azbest, ta pa naj bi škodljivo vplival na človekovo zdravje. Čeprav v Sloveniji še nismo sprejeli zakona, ki bi narekoval obvezno zamenjavo oporečnih salonitnih cevi s sodobnejšimi materiali, so se v horjulski občini že pred leti lotili tega projekta. Postopoma jim je uspelo obnoviti celotno omrežje, ostal je le še krak v dolžini okrog 150 metrov na Ljubljanski ulici, ki pa so ga zamenjali v začetku letošnjega aprila. Ta je bil zaradi poteka cevovoda prek dvorišč in vrtičkov še posebno zahteven. A preden je zelenje zares pognalo in so vrtički dobili vsebino, so zaposleni pri izvajalcu del, podjetju Marolt Janez, s. p., predvsem s krampom in lopato zamenjali zadnje metre salonitnih cevi z alkaten cevmi, ki so kakovostnejše ter zdravju prijaznejše.

Ob koncu projekta se Občina Horjul zahvaljuje občanom za razumevanje in strpnost pri izvajanju del.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.