Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

pretežno jasno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nastalo bo nekaj ploh in neviht. Zapihal bo veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 30 °C.
17°C | 29°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 31°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Med počitnicami se bo dogajalo


PROMET

| |
29.06.2016      22:12
A A

Med počitnicami se bo dogajaloDeli:

Gradnja Šolske ulice in povezovalne ceste

Čas počitnic in manj obremenjene šolske ceste bodo izkoristil za gradnjo – uredili bodo Šolsko ulico in zgradili povezovalno cesto do vrtca. Na občinski spletni strani in portalu javnih naročil je bilo 14. 6. 2016 namreč objavljeno javno naročilo za sanacijo Šolske ulice in izgradnjo povezovalne ceste do vrtca. Objavljeni razpis je razdeljen na dva smiselno zaokrožena sklopa. V prvem delu gre za sanacijo Šolske ulice, ki vključuje tudi ureditev in asfaltiranje šolskega igrišča ob zahodnem delu šole ter servisne poti ob tem igrišču. Drugi del zajema gradnjo povezovalne ceste od šole do vrtca Marjetica, za katero je že pridobljeno pravnomočno gradbeno dovoljenje. Razpis za izbiro izvajalca del, ki so ocenjena na 180.000 evrov brez DDV, nalaga, da se naročilo izpolni v celoti do 24. avgusta. To pomeni, da se bodo učenci in starši v novo šolsko leto lahko peljali po novi cesti.

Gradnja čistilne naprave Horjul

Kmalu bodo vidni premiki tudi na področju rekonstrukcije čistilne naprave v Horjulu. Že konec marca je bilo na portalu javnih naročil mogoče zaslediti razpis Javnega holdinga Ljubljana, ki bo projekt tudi financiral. Predstavniki občine Horjul so nam povedali, da je svojo ponudbo oddalo 9 podjetij. V prihodnjih dneh bodo sledila pogajanja, ki pa bodo, predvsem glede na višino postavljene cene, odločila o končnem izvajalcu del. Ta naj bi z deli začel predvidoma v začetku avgusta. Čistilna naprava v Horjulu je bila postavljena leta 1977 in obnovljena pred več kot 20 leti, letos pa naj bi zahtevna investicija pomenila gradnjo praktično nove čistilne naprave.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!