Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
2°C
-5°C
PON.
0°C
-2°C
2037

Častnemu občanu Francu Golcu v slovo

Franc Golc je bil človek z veliko začetnico. Spomin nanj naj nas vedno znova opominja, da življenje ni le naša zasebna stvar, temveč da si moramo vsak dan znova prizadevati in se spraševati, kako lahko s svojim znanjem, izkušnjami, talenti pomagamo širši družbeni skupnosti. Gospod Franc Golc ni ostal samo pri idejah, besedah, temveč se je stvari lotil dejavno, zato tudi rezultati, katerih sadove obiramo še danes, niso izostali. Z veliko vnemo si je prizadeval za ustanovitev in aktivno delovanje Krajevne skupnosti Horjul. Petnajst let je opravljal naloge predsednika krajevne skupnosti Horjul v takratni občini Ljubljana Vič - Rudnik. Aktivno se je zavzemal za izgradnjo osnovne javne infrastrukture, občinskih cest, telefonije, vaških vodovodov, kanalizacije s čistilno napravo Horjul, osnovne šole, trgovine in gasilskega doma na Vrzdencu in še bil lahko naštevali. Izraze hvaležnosti smo mu tako občani in sovaščani izrekli ob imenovanju za častnega občana občine Horjul, ko je bil globoko ganjen ob prejemu občinskega priznanja iz rok predsednika republike Slovenije Boruta Pahorja. V času zemeljskega življenja Golc ni vedno užival zadoščenja in hvaležnosti, ki bi jo moral glede na veličino opravljenega dela. Slovenci nasploh radi skoparimo z besedami zahvale, ko bi lahko še stisnili roko ali potrepljali po rami. Vendar smo gospodu Francu Golcu hvaležni za vse in želimo, da mu dobri Bog obilno poplača.

Počivajte v miru ob cerkvi svetega Kancijana na Vrzdencu.

 

Župan Janko Prebil

Občina Horjul

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!