Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 30°C
torek, 22.07.2018
17°C | 26°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 30°C
petek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Častnemu občanu Francu Golcu v slovo


OBČINSKE

| |
15.09.2017      9:01
A A

Častnemu občanu Francu Golcu v slovoDeli:

Franc Golc je bil človek z veliko začetnico. Spomin nanj naj nas vedno znova opominja, da življenje ni le naša zasebna stvar, temveč da si moramo vsak dan znova prizadevati in se spraševati, kako lahko s svojim znanjem, izkušnjami, talenti pomagamo širši družbeni skupnosti. Gospod Franc Golc ni ostal samo pri idejah, besedah, temveč se je stvari lotil dejavno, zato tudi rezultati, katerih sadove obiramo še danes, niso izostali. Z veliko vnemo si je prizadeval za ustanovitev in aktivno delovanje Krajevne skupnosti Horjul. Petnajst let je opravljal naloge predsednika krajevne skupnosti Horjul v takratni občini Ljubljana Vič - Rudnik. Aktivno se je zavzemal za izgradnjo osnovne javne infrastrukture, občinskih cest, telefonije, vaških vodovodov, kanalizacije s čistilno napravo Horjul, osnovne šole, trgovine in gasilskega doma na Vrzdencu in še bil lahko naštevali. Izraze hvaležnosti smo mu tako občani in sovaščani izrekli ob imenovanju za častnega občana občine Horjul, ko je bil globoko ganjen ob prejemu občinskega priznanja iz rok predsednika republike Slovenije Boruta Pahorja. V času zemeljskega življenja Golc ni vedno užival zadoščenja in hvaležnosti, ki bi jo moral glede na veličino opravljenega dela. Slovenci nasploh radi skoparimo z besedami zahvale, ko bi lahko še stisnili roko ali potrepljali po rami. Vendar smo gospodu Francu Golcu hvaležni za vse in želimo, da mu dobri Bog obilno poplača.

Počivajte v miru ob cerkvi svetega Kancijana na Vrzdencu.

 

Župan Janko Prebil

Občina Horjul

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!