Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
5°C
-2°C
JUTRI
6°C
-3°C
2873

Nove luči na Koreni za večjo varnost

V novembru so do nove javne razsvetljave prišli tudi vaščani na Koreni. V občini Horjul s tem nadaljujejo strategijo, da v strnjenih naseljih poskrbijo za varnost pešcev. Sploh v zimskem času je ta nevarnost še toliko večja, saj so dnevi krajši. Pešci, med njimi je prav na Koreni tudi veliko pohodnikov in rekreativcev, sodijo med najbolj ranljive skupine udeležencev v prometu. Žal mnogokrat s kresničkami ali drugimi odsevniki ne poskrbijo dovolj za svojo vidnost. Javna razsvetljava je postavljena že na začetku Korene, na zaselku Ulake so zamenjali dve luči, ki nista dobro opravljali svoje naloge in dodali dve novi, zmogljivejši luči.

 

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi