Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
1°C
-3°C
JUTRI
0°C
-5°C
2873

Nova javna razsvetljava

Javna razsvetljava v horjulski občini dobiva celostno podobo, saj so na perečih odsekih vasi ali manjših zaselkov prebivalci dočakali luči, ki bistveno prispevajo k boljši vidljivosti in varnosti, tudi udeležencev v cestnem prometu.

Pešci, posebno še otroci se bodo lahko zdaj varneje sprehajali. Omrežje javne razsvetljave je postavilo podjetje Gutnik, z deli so končali v predvidenem roku na začetku novembra. Nove obcestne luči so tako postavljene v zaselkih Graben na Vrzdencu, pri Kovinosu v Horjulu in na Lesnem Brdu. Na mestih, kjer ni bilo smotrno širiti omrežja javne razsvetljave, pa so postavili obstoječe solarne luči iz Grabna, in sicer na cesto skozi Zagorico in v Samotorico. Odzivi občanov v teh zaselkih so zelo pozitivni, pozdravili so novo pridobitev, v Samotorici se je naložba izkazala kot tako dobra, da si želijo še dodatno solarno luč. Na občini se zahvaljujejo vsem vpletenim občanom za sodelovanje in potrpežljivost med gradbenimi deli.

 

Besedilo in fotografije: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij