Logo MojaObčina.si
DANES
5°C
3°C
JUTRI
4°C
3°C
2873

Na Koreno po novo štampiljko in razgled nad meglo

Vsi pohodniki, ki se v zimskem času želite naužiti sonca, ko je v dolini megla lepo vabljeni, da peš obiščete Koreno nad Horjulom.

Sicer je predvsem iz horjulskega konca prav ta hrib že sedaj zelo priljubljen, ob številnih poteh, ki vodijo na Koreno, pa ste sedaj povabljeni čisto na vrh, da pri cerkvi obeležite svoj obisk v knjigo. Na Koreni so poskrbeli, da vas čaka tudi nova gobica in bo štampiljka zopet dobro vidna. Korena je s svojo višino – gre za 729 m visok hrib, ki se nahaja severno od Horjula ravno dovolj dvignjena nad Ljubljansko kotlino, da v mesecih, ko po nižinah sončne žarke ustavi gosta megla, zagotavlja fantastične razglede. Z vrha, na katerem lepo obnovljena cerkev sv. Mohorja in Fortunata, je razgledna plošča, klop z mizo ter pod njo vpisna skrinjica z žigom in knjigo. Verjamemo, da se ne boste takoj po prihodu na vrh obrnili nazaj v dolino, saj se nam odpre lep razgled na večji del hribovja osrednje in zahodne Slovenije.

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi