Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno, čez dan bodo padavine od severa postopno oslabele in večinoma ponehale. Na Primorskem bo deževalo, drugod večinoma snežilo. Zapihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje temperature bodo od 0 do 4, na Primorskem okoli 8 °C.
2°C | 4°C
ponedeljek, 19.02.2018
0°C | 3°C
torek, 20.02.2018
-3°C | 2°C
sreda, 21.02.2018
-1°C | 4°C
četrtek, 22.02.2018
-1°C | 1°C
Opozorila
Nedelja, 18.2.2018 ob 8h
Od nedelje sredi dneva do ponedeljka dopoldne bodo na Primorskem na izpostavljenih mestih najmočnejši sunki burje okoli 100 km/h.
2°C
4°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Mladi čebelarji pridelali 30 litrov medu


NOVICE

| |
21.10.2017      13:40
A A

Mladi čebelarji pridelali 30 litrov meduDeli:

Jesen je čas pobiranja pridelkov, sadov našega truda in dela. V osnovni šoli Horjul pod vodstvom ravnatelja Primoža Garafolja in mentorstvom dveh izkušenih čebelarjev Ivana Krvina in Janka Prebila že štiri leta aktivno deluje čebelarski krožek. V njem se mladi lahko spoznajo s čebelarjenjem in z lastnim delom preizkusijo, kaj pomeni požeti sadove svojega dela. Med, ki so ga pridelali, je kakovosten in popolnoma naraven. Župan občine Horjul Janko Prebil, sicer predsednik čebelarskega društva Dolomiti Polhov Gradec, je kot mentor ves čas spremljal delo osnovnošolskih čebelarjev v šolskem čebelnjaku in pri tem poudaril, da ga najbolj razveseljuje dejstvo, da so otroci lahko sami spoznali, kako poteka naravna simbioza med čebelami, rastlinami in ljudmi. Doma pridelan med so predali šolski kuhinji, kjer ga bodo porabili kot del prehrane za osnovnošolske in predšolske otroke v Horjulu.

 

Peter Kavčič, fotografiji: arhiv OŠ Horjul
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!