Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 26.05.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno. Predvsem v hribovitem svetu bo nastala kakšna nevihta. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem do 29 °C.
15°C | 27°C
nedelja, 27.05.2018
16°C | 28°C
ponedeljek, 28.05.2018
16°C | 29°C
torek, 29.05.2018
17°C | 29°C
sreda, 30.05.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 26.5.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Mladi čebelarji pridelali 30 litrov medu


NOVICE

| |
21.10.2017      13:40
A A

Mladi čebelarji pridelali 30 litrov meduDeli:

Jesen je čas pobiranja pridelkov, sadov našega truda in dela. V osnovni šoli Horjul pod vodstvom ravnatelja Primoža Garafolja in mentorstvom dveh izkušenih čebelarjev Ivana Krvina in Janka Prebila že štiri leta aktivno deluje čebelarski krožek. V njem se mladi lahko spoznajo s čebelarjenjem in z lastnim delom preizkusijo, kaj pomeni požeti sadove svojega dela. Med, ki so ga pridelali, je kakovosten in popolnoma naraven. Župan občine Horjul Janko Prebil, sicer predsednik čebelarskega društva Dolomiti Polhov Gradec, je kot mentor ves čas spremljal delo osnovnošolskih čebelarjev v šolskem čebelnjaku in pri tem poudaril, da ga najbolj razveseljuje dejstvo, da so otroci lahko sami spoznali, kako poteka naravna simbioza med čebelami, rastlinami in ljudmi. Doma pridelan med so predali šolski kuhinji, kjer ga bodo porabili kot del prehrane za osnovnošolske in predšolske otroke v Horjulu.

 

Peter Kavčič, fotografiji: arhiv OŠ Horjul
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!