Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
2°C
-1°C
JUTRI
-2°C
-3°C
Deli
2873

Mladi čebelarji pridelali 30 litrov medu

Jesen je čas pobiranja pridelkov, sadov našega truda in dela. V osnovni šoli Horjul pod vodstvom ravnatelja Primoža Garafolja in mentorstvom dveh izkušenih čebelarjev Ivana Krvina in Janka Prebila že štiri leta aktivno deluje čebelarski krožek. V njem se mladi lahko spoznajo s čebelarjenjem in z lastnim delom preizkusijo, kaj pomeni požeti sadove svojega dela. Med, ki so ga pridelali, je kakovosten in popolnoma naraven. Župan občine Horjul Janko Prebil, sicer predsednik čebelarskega društva Dolomiti Polhov Gradec, je kot mentor ves čas spremljal delo osnovnošolskih čebelarjev v šolskem čebelnjaku in pri tem poudaril, da ga najbolj razveseljuje dejstvo, da so otroci lahko sami spoznali, kako poteka naravna simbioza med čebelami, rastlinami in ljudmi. Doma pridelan med so predali šolski kuhinji, kjer ga bodo porabili kot del prehrane za osnovnošolske in predšolske otroke v Horjulu.

 

Peter Kavčič, fotografiji: arhiv OŠ Horjul

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij