Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 11.12.2017

oblačno
Zvečer in v noči na ponedeljek bo sneg povsod po nižinah prešel v dež, meja sneženja se bo še zviševala. Predvsem ponekod v severni Sloveniji bo možna tudi poledica. Krepil se bo jugozahodni veter. V ponedeljek zjutraj bo temperatura večinoma od 1 do 8, ob morju okoli 11 °C.
0°C | 12°C
torek, 12.12.2017
9°C | 12°C
sreda, 13.12.2017
3°C | 3°C
četrtek, 14.12.2017
3°C | 5°C
petek, 15.12.2017
5°C | 7°C
Opozorila
Nedelja, 10.12.2017 ob 18h
Jugozahodnik bo v višjih legah presegal hitrost 100 km/h, ponekod po nižinah pa 70 km/h.
0°C
12°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Mladi čebelarji pridelali 30 litrov medu


NOVICE

| |
21.10.2017      13:40
A A

Mladi čebelarji pridelali 30 litrov meduDeli:

Jesen je čas pobiranja pridelkov, sadov našega truda in dela. V osnovni šoli Horjul pod vodstvom ravnatelja Primoža Garafolja in mentorstvom dveh izkušenih čebelarjev Ivana Krvina in Janka Prebila že štiri leta aktivno deluje čebelarski krožek. V njem se mladi lahko spoznajo s čebelarjenjem in z lastnim delom preizkusijo, kaj pomeni požeti sadove svojega dela. Med, ki so ga pridelali, je kakovosten in popolnoma naraven. Župan občine Horjul Janko Prebil, sicer predsednik čebelarskega društva Dolomiti Polhov Gradec, je kot mentor ves čas spremljal delo osnovnošolskih čebelarjev v šolskem čebelnjaku in pri tem poudaril, da ga najbolj razveseljuje dejstvo, da so otroci lahko sami spoznali, kako poteka naravna simbioza med čebelami, rastlinami in ljudmi. Doma pridelan med so predali šolski kuhinji, kjer ga bodo porabili kot del prehrane za osnovnošolske in predšolske otroke v Horjulu.

 

Peter Kavčič, fotografiji: arhiv OŠ Horjul
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 454
Izšla: 27.11.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.