Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in delu Notranjske zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Razstava razpel v cerkvi na Vrzdencu


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
04.03.2013      7:44
A A

Razstava razpel v cerkvi na Vrzdencu


V tednu med drugo in tretjo postno nedeljo je bila v cerkvi sv. Kancijana na Vrzdencu na ogled razstava razpel rojaka Mihaela Celarca iz Ljubljane.


Deli:
Kot je zapisal v predstavitvi, je, "čeprav je upokojen, njegovo vodilo Delaj in moli". Razpelo ni okras na steni, lépo pa mora biti, poudarja Miha.
Po poteh prelepe domovine so razpela izrezljana z ljubeznijo v opomin, da ne pozabimo Njega, ki nas je odrešil. Kakor je Mihov stric na vzpetini nad Vrzdencem reševal evharistični križ, je tudi njemu Božje znamenje sveto.
Kot domoljub, navdušen pohodnik in planinec po gorskih poteh in stezah odbira rogovile, v katerih prepozna obris korpusa. Križe izdeluje iz lesa trte, oljke, češnje, lipe, brina in še katere druge vrste, korpuse pa iz lesa ruševja, hruške in ruja, pri čemer jih izrezlja iz enega kosa.
Razpelo, ki so ga izdelale Mihove roke, bogati oltar kapele Marije Snežne na Kredarici, oltarno mizo na Rzeniku in mnoge domove njegovih prijateljev. Svoje delo je do zdaj predstavil v cerkvi v Dravljah, za Bežigradom in na planini Rzenik, marca pa bodo njegova dela razstavljena še v Ankaranu. Miha se rad vrača v rodno vas svojega očeta, kjer pred svojim čebelnjakom v miru pokadi pipo in prisluhne pritrkavanju iz vaškega zvonika. Med občudovanjem narave veliko fotografira, fotografije pa čez leto velikodušno deli s sorodniki in znanci ob voščilu za praznike.
Naj mu da On, ki vodi njegovo rezilo, še veliko zdravja in moči, da bo svoje delo nadaljeval in znanje prenašal na vnuke ter s tem ohranil pomemben del slovenske kulture in ljudske umetnosti.

Evgen S.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.