Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Z glasbo zaključili leto


KULTURA, OBČINSKE

| |
14.01.2015      7:55
A A

Z glasbo zaključili leto


Sv. Urh, 30. december – S tradicionalnim božično-novoletnim koncertom pri sv. Urhu, ki je potekal v organizaciji Razvojnega društva Urh ter Občine Horjul, oblikovali pa so ga številni domači in okoliški glasbeni ustvarjalci, se je zaključilo letno kulturno dogajanje na Horjulskem.


Številni nastopajoči so ob koncu skupaj s poslušalci zapeli čarobno melodijo Sveta noč.
Številni nastopajoči so ob koncu skupaj s poslušalci zapeli čarobno melodijo Sveta noč.
Deli:

S številnimi lepimi citati, polnimi modrosti, na primer: »Glasba nam je lahko luč, glasba nam je lahko kruh, glasba nam je lahko življenje,« se je te umetnosti dotaknila povezovalka koncerta Nika Škof. Prav gotovo pa se je izvedena in slišana glasba na prav poseben način dotaknila vsakogar izmed obiskovalcev koncerta. Teh se je to leto zbralo še posebno veliko. V uri in pol dolgem koncertnem programu so zbrani prisluhnili mnogim pevskim in instrumentalnim nastopom. Pred glavnim oltarjem so tako zazvenele božične pesmice otroškega pevskega zbora Iskrice in dekliškega pevskega zbora Plamen iz Horjula, z delom božičnega repertoarja so se predstavile dekleta in žene, ki prepevajo v skupini Ritem srca, prav tako sta z božičnimi pesmimi poslušalce nagovorila Cerkveni mešani pevski zbor Danica in Mešani pevski zbor Prosvetnega društva Horjul, ki sta zbrane za nekaj trenutkov vrnila v čas božične skrivnosti. Kvartet As, ki ga sestavljajo štirje žametni moški glasovi, pa je najbolj navdušil publiko, zato je moral na željo poslušalcev svoj nastop dopolniti. Mnogi so se pustili zapeljati tudi zvokom instrumentalne glasbe ter so zatleskali ali zamrmrali skupaj s komorno zasedbo Glasbene šole Vrhnika – Oto in Rusi. Ob nastopih učencev horjulske glasbene šole – Mihe Vidriha na klavirju, Petje Prebil s flavto, Zale Končan z violino, Neže Končan na klavirju ter Tee s flavto in Aljaža Nagodeta s harmoniko – so obiskovalci spoznali, kako zgodaj lahko glasba postane človekova dobra prijateljica. Da pa je glasba lahko tudi človekova sopotnica, so potrdili trije učenci Srednje glasbene šole Ljubljana, Petra Nagode na klavirju, Meta Skubic z violončelom ter Oskar Longyka z violino, ki so s Haydnovo skladbo zbrane popeljali kdo ve kam. Poseben glasbeni gost tokratnega božično-novoletnega koncerta je bil Lojze Peterle, ki je iskreno dejal, da se v horjulske konce rad vrača, tudi z orglicami, s katerimi je popestril že tako bogat glasbeni program. Zbrane je nagovoril tudi župan Janko Prebil, ki je med drugim dejal: »Veliko je božičnih zgodb, a le ena skriva v sebi tisti pravi smisel božiča, ki nam daje upanje in veliko pozitivne energije.« Povabil jih je, naj prisluhnejo čudovitim pesmim in melodijam, ki znajo človeka popeljati v lepšo prihodnost, ob koncu pa vsem zaželel vsega dobrega v prihajajočem letu, tako na osebnem kot na poslovnem področju.

Kot pika na i je nazadnje, v izvedbi vseh nastopajočih, zadonela čarobna melodija Svete noči. Sledila je še zahvala organizatorjev koncerta – medena darilca v zahvalo za sooblikovanje koncerta je za vse nastopajoče letos prispeval župan Prebil, člani Razvojnega društva pa so poskrbeli za topel požirek in prigrizek, ki se je glede na prave zimske temperature pošteno prilegel.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.