Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V veseli december z Mladimi godci in novim ......


KULTURA

| |
18.12.2012      7:58
A A

V veseli december z Mladimi godci in novim članom


Tako se je imenoval koncert, ki je potekal 2. decembra v dvorani Prosvetnega doma v Horjulu. Nebo nam je nasulo snega, tako da je bilo vzdušje enkratno.


Novi član Martin Grdadolnik
Novi član Martin Grdadolnik
Deli:

Dvorana je bila zimsko okrašena, Mladi godci pa nabrušeni. Skozi program, dolg uro in pol, je obiskovalce popeljal kar glavni pevec Miha Kogovšek, ki je s svojim humorjem in hudomušnostjo odlično opravil svoje delo in obiskovalce nasmejal do solz. Slišati je bilo večino skladb s tretje CD-plošče, Čas za polko pa tudi čisto nove, ki šele prihajajo na TV-zaslone in radijske postaje. Posebno energijo je dal valček Blizu si avtorja Bogdana Marolta, za katerega so Mladi godci pri TV Golica posneli videospot, prejeli pa so tudi 1. nagrado za najboljše besedilo festivala Graška Gora 2012. V goste je prišel Trio Šubic, ki je obiskovalce popeljal na obalo želja in nas spomnil na poletje, ki je za nami. Vrhunec večera pa je bila novica, da ansambel Mladi godci zapušča solokitarist Grega Trček. Kot je povedal sam, ima preprosto preveč dela s šolo in drugimi dejavnostmi. Na njegovo mesto prihaja odličen multiglasbenik in pravi veseljak Martin Grdadolnik, doma iz okolice Horjula, in kmalu ga bomo lahko videli v katerem od videospotov, ki jih Godci nameravajo posneti. Ob tej priložnosti so se preostali člani Gregu zahvalili in ganljive besede slovesa so na obraz priklicale tudi kakšno solzico. So se pa fantje strinjali, da ostanejo pravi prijatelji še naprej. Hkrati so izrekli dobrodošlico Martinu, ki je ta večer pokazal glasbeno znanje na vseh inštrumentih, ki jih obvlada.

Po koncertu je sledilo okrepčilo in iz pogovora je bilo razbrati, da Mladi godci kar kipijo od idej za nove projekte. Skratka, še bo veselo.

 

Mladi godci ob tej priložnosti želijo vsem ljudem dobre volje ter srečno, zdravo in uspešno, z glasbo prepleteno novo leto 2013.




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.