Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo precej jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V spomin padlemu vojaku


KULTURA

| |
21.05.2015      14:30
A A

V spomin padlemu vojaku


Samotorica, 7. maj – Predstavniki veleposlaništva Ruske federacije vsako leto ob obletnici zmage nad fašizmom in nacizmom položijo vence k spomenikom padlim ruskim in sovjetskim vojakom na slovenskih tleh. K enemu od teh spomenikov, v dolini med Samotorico in Ljubljanico, na samem robu horjulske občine, sta tudi letos venec položila župan Janko Prebil ter svetovalec ruskega veleposlaništva Jurij Frolov.


Deli:

Rusi medtem praznujejo 70. obletnico zmage v tako imenovani veliki domovinski vojni. Ob tej priložnosti je rusko veleposlaništvo obiskalo 46 slovenskih mest in krajev, kjer so spomeniki in grobovi sovjetskih vojakov. Tako je predstavnik veleposlaništva Ruske federacije obiskal tudi spomenik neznanemu ruskemu vojaku na robu horjulske občine in skupaj z županom položil venec. Ob tej priložnosti se je občini zahvalil za urejanje okolice spomenika, saj s tem izkazuje spoštovanje od ruske zgodovine.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.