Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

V mesecu kulture so hodnike osnovne šole ......


KULTURA

| |
21.03.2014      14:41
A A

V mesecu kulture so hodnike osnovne šole krasile Zupetove slike


Horjul, 14. februar – Hodniki horjulske osnovne šole so bili del meseca kulture prav v znamenju le-te, saj so njihove stene krasile slike domačina Krištofa Zupeta, akademskega slikarja. Odprtje njegove razstave, bogato s kulturnim programom, je potekalo sredi februarja.


Ravnatelj Primož Garafol (levo) in slikar Krištof Zupet sta po koncu odprtja razstave izmenjala nekaj besed.
Ravnatelj Primož Garafol (levo) in slikar Krištof Zupet sta po koncu odprtja razstave izmenjala nekaj besed.
Deli:

Slikarskih razstav v februarju, mesecu kulture, so prostori, učenci in učitelji horjulske osnovne šole že dobro vajeni. Letos je bila razstava v znamenju portretov znanih slovenskih kulturnikov – pesnikov in pisateljev.

Zbrane na odprtju, ki je bilo sprva načrtovano za predvečer slovenskega kulturnega praznika, a se je zaradi vremenskih razmer prestavilo za teden dni, je z besedami: "Prijazno pozdravljeni vsi, ki ste prišli in ki prihajate v ta prijazni slikarski ambient sleherno leto, poklonit se slikarju Krištofu in njegovim delom," najprej nagovoril povezovalec Matko Zdešar, nato pa je besedo predal gostitelju razstave, ravnatelju Primožu Garafolu. Ta je zbrane, med katerimi so bili tudi župan Janko Jazbec, nekateri občinski svetniki in kulturniki, prijazno pozdravil ter vsem zaželel dobrodošlico. Za kulturni vložek je nato z recitacijo ene od Prešernovih Gazel poskrbel dramski igralec Milan Štefe, ki je tekom programa nasul še nekaj Prešernovih. Za glasbeni del so poskrbeli člani godalnega kvarteta, in sicer violinista Vera Belič in Drago Arko ter Tomaž Malej na violi in Ivan Šoštarič na violončelu. Slavnostni govornik je bil kot že nekaj let zapored primarij dr. Matjaž Lunaček, ki je v govoru med drugim parafraziral Prešerna in ga takole povezal z avtorjem razstave: "Komu neznana je resnica, da jih ljubi, Krištof pesnike in pisatelje, saj je poleg slikarstva tudi sam zapisan besedi." Dejstvo je, da Krištof Zupet ni le slikar, temveč tudi slikar – oziroma kot je dejal sam v enem izmed intervjujev: "Nisem pisatelj, pišem le spomine in refleksije na umetnost." Lunaček se je v govoru dotaknil tudi vsebine razstave, posebej je izpostavil Prešerna, ki se mu je po govornikovih besedah Krištof poskušal risarsko in slikarsko večkrat približati. "Z vso zbranostjo in zavzetostjo se je namenil svoje podobe priresničiti geniju, katerega srce ne iztrohni, ker je to za vse čase prekrvavljeno srce," je dejal in povzel še odnos do ostalih: "Slikarju so pesniki, pisatelji – portretiranci posebej dragoceni, ker ga lahko v pogovoru med slikanjem na poseben način navdihujejo."

Razstava je bila na ogled in navdih tudi za vse zunanje obiskovalce, še ves konec tedna.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.