Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Zvečer in ponoči bo v južni polovici Slovenije še deloma jasno, drugod pa spremenljivo oblačno s krajevnimi plohami in nevihtami, ki bodo najpogostejše na severu in severovzhodu.
19°C | 26°C
torek, 25.07.2017
16°C | 25°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 24°C
četrtek, 27.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 23.7.2017 ob 16h
Nekaj močnejših neviht se lahko predvsem na severu in vzhodu Slovenije pojavi že danes, jutri pa bo možnost krajevnih neurij povečana po vsej državi.
19°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Stari plesi, nove generacije


KULTURA

| |
18.05.2015      6:34
A A

Stari plesi, nove generacije


Horjul, 18. april – Horjulski folkloristi, ki plešejo in ustvarjajo v okviru Folklorne skupine Klas Prosvetnega društva Horjul, so na letošnji letni koncert z naslovom Stari plesi, nove generacije povabili glasbeno skupino Dixieland band 0,07 promila ter vrtčevsko skupino Čebelice.


Skupina Dixieland band 0,07 promila.
Skupina Dixieland band 0,07 promila.
Deli:

Folklorna skupina Klas, ki že 37 let skrbi za ohranjanje ljudskih pesmi in plesov, je letošnjemu letnemu koncertu dala naslov Stari plesi, nove generacije. Gre zares za čudovit primer, kako nove generacije plešejo stare ljudske plese. Da to drži, so se lahko prepričali tudi obiskovalci, ki so z občudovanjem spremljali plese iz Bele krajine, Gorenjske, Prekmurja in okolice Ljubljane, s katerimi se je tridesetčlanska folklorna skupina letos predstavila tudi na območnem tekmovanju. Bogata je slovenska plesna zakladnica in pohvaliti je treba mlade horjulske fante in dekleta ter mentorico Marijo Čepić Rehar, ki se te dragocenosti zavedajo ter skrbijo, da se ohrani in prenese na prihodnje rodove. Tak nauk je danes vse bolj pomemben tudi v kmetijski dejavnosti in prav o tem je med drugim spregovorila dramska igra, ki je povezovala niti koncerta ter skrbela za nasmejane obraze ljudi v dvorani. Natančneje – za to so odlično poskrbeli igralci Alenka Gerjolj, Sabina Mrzlikar, Domen Čepon, Boštjan Končan, Matic Petrovčič in Luka Rehar, ki so se v svojih vlogah dobro znašli. Posebne pozornosti so bili deležni člani glasbene skupine Dixieland band 0,07 promila, katerim je poleg poučevanja na novoustanovljeni glasbeni šoli Pihalnega orkestra Alpina Žiri skupna tudi ljubezen do glasbene zvrsti, imenovane dixieland, ki sodi v zvrst jazza in ima korenine v prvih letih 20. stoletja. Nič manj zanimivi in prisrčni pa niso bili vrtčevski otroci iz skupine Čebelice, ki so se občinstvu predstavili s pesmijo Sijaj, sijaj sončece, igrama Rdeče češnje rada jem in En kovač konja kuje ter plesom rašpla. Dogodek se je zaključil po stari navadi s podelitvijo Maroltovih priznanj za delovanje v folklorni dejavnosti, ki so jih iz rok predsednika Prosvetnega društva Horjul Jake Gabrovška prejeli člani za večletno delo.

 

Nadja Prosen Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.