Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
11°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 15°C
sreda, 24.10.2017
5°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
5°C | 14°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Plesno-pevska poslastica za praznike


KULTURA, DRUŠTVA

| |
13.01.2015      1:53
A A

Plesno-pevska poslastica za praznike


Horjul, 26. december – Prosvetno društvo Horjul je tudi letošnje božično-novoletne praznike začinilo s čudovito plesno-pevsko prireditvijo, ki so jo oblikovale vse delujoče društvene sekcije.


Ob koncu je iz ust nastopajočih na božično-novoletni prireditvi Prosvetnega društva Horjul zazvenela Sveta noč.
Ob koncu je iz ust nastopajočih na božično-novoletni prireditvi Prosvetnega društva Horjul zazvenela Sveta noč.
Deli:

Nastopajoči so praznično razpoloženi polni dvorani obiskovalcev Prosvetnega doma poklonili čudovit pobožični večer.

Da ljudje od nekdaj potrebujemo drug drugega, bližino, zavetje, varnost, oporo, je opomnil povezovalec prireditve Matko Zdešar. Tudi zato so se ljudje vedno združevali in pomagali drug drugemu pri različnem delu in obredih. Še danes pa se znotraj Folklorne skupine Klas Prosvetnega društva Horjul radi družijo njihovi člani, ki pod mentorstvom Marije Čipić Rehar razkrivajo in prikazujejo stare slovenske običaje, šege in navade ter seveda plese. Tokrat so horjulski publiki zaplesali v belokranjskih oblačilih, in sicer belokranjske plese pod naslovom Bog daj, Bog daj, dober večer. V drugem delu pa so se predstavili s plesi iz okolice Ljubljane. Da se skladnost plesa z glasbo zazna že zelo zgodaj, v mladih letih, otroštvu, je med drugim dejal povezovalec, in to je bilo prav gotovo zaznati v nastopih mažoretnih in twirling skupin Prosvetnega društva Horjul. Z igrivimi in prikupnimi plesnimi točkami sta se predstavili mlajši skupini – Čebelice in Cicibanke, nekoliko starejše članice, ki so nastopile znotraj skupin Kadetke, Juniorke in Seniorke, pa so se predstavile z bolj zahtevnimi koreografskimi nastopi. Dekleta so s plesnimi točkami, ki so jih spremljale božične melodije, pričarala zares praznično vzdušje v dvorani. Ta se je še napolnila, ko je del božičnega repertoarja s publiko podelil Mešani pevski zbor Prosvetnega društva Horjul. S pesmimi Zvezde gorijo, Božična noč ter Zvezde na nebu gore so ob dirigiranju novega zborovodje Dušana Ješelnika pripomogli, da je, po besedah Matka Zdešarja, božična noč – s skrivnostjo svetega večera – tokrat s pesmijo zažarela tudi v dvorani Prosvetnega doma. Posebej jo je bilo čutiti ob koncu, ko je iz grl vseh zbranih, nastopajočih in obiskovalcev, v en glas zazvenela Sveta noč.

Upajmo, da se je ta skrivnost v polnosti ponesla tudi na domove vseh nastopajočih in obiskovalcev ter da jih spremlja tudi v novem letu.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.