Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mesto bere ... ameriške romane 2015–16


KULTURA

| |
25.11.2015      12:53
A A

Mesto bere ... ameriške romane 2015–16Deli:

Bralni projekt Mestne knjižnice Ljubljana
Po prebiranju sodobnih evropskih zgodb v lanski sezoni letos v ospredje programa Mesto bere postavljamo sodobno literaturo severnoameriškega kontinenta. Literarna obzorja bomo letos raziskovali s pomočjo zgodb ameriških in kanadskih avtorjev in avtoric: Capota, Millerja, Bukowskega, Hemingwaya, Plathove, Jongove, Atwoodove in drugih. Iskali smo zgodbe, ki so jih spisali avtorji s tega področja sveta in ki zrcalijo življenje na severnoameriškem kontinentu ter so jih avtorji napisali po letu 1950. V končni seznam branj smo uvrstili 60 izbranih romanov. Izbor vsebinsko zajema tako intimne zgodbe posameznikov kot družbeno prelomne dogodke, ki so zaznamovali severnoameriški prostor v tem obdobju.

V času trajanja projekta Mesto bere bo v knjižnicah Mestne knjižnice Ljubljana potekal tudi literarni spremljevalni program. Pri projektu sodelujemo z Mladinsko knjigo, knjigarno Konzorcij, kjer bomo nekaj knjig s seznama Mesto bere ... severnoameriške romane predstavili tudi obiskovalcem knjigarne.

Ljubitelji literature, vabljeni k branju in sodelovanju: in nikoli ne podcenjujmo moči knjig, kot bi rekel Paul Auster, še eden med odličnimi avtorji z našega letošnjega seznama knjig.

Več informacij o projektu lahko dobite na naslovu mesto.bere@mklj.si.

 

 

Madagaskar skozi oči prostovoljca odprave POTA Urbana Čepona

17. december ob 19.00 v Knjižnici Horjul

Besede in fotografije o značilnostih in vsakdanu na Madagaskarju, kot ga je doživel udeleženec enomesečne prostovoljne odprave POTA Madagaskar 2015, so pripravljene. Odpravili se bomo na južni del otoka Madagaskar, kjer je odprava opravljala prostovoljno delo v treh slovenskih misijonih, in sicer pri misijonarjih Tonetu Kerinu, Janezu Mescu in Janezu Krmelju. V vsakem misijonu so izvedli večdnevni program za lokalne otroke. Pridružite se nam na potovanju v svet, ki nas spodbudi k razmišljanju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.