Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Leto zaključili z lepo pesmijo in prijaznimi ......


KULTURA, OBČINSKE, DRUŠTVA

| |
18.01.2016      21:43
A A

Leto zaključili z lepo pesmijo in prijaznimi voščili


Urh, 30. december – Božično-novoletni čas v horjulski občini zaznamujejo številni dogodki, med katere sodi tudi tradicionalni božični koncert na Svetem Urhu, kjer se na predvečer silvestrovega zberejo mnogi ter prisluhnejo božičnim melodijam. Med njimi je bil letos tudi župan Janko Prebil, ki je po koncertu skupaj z nastopajočimi ter obiskovalci nazdravil prihajajočemu letu.


Deli:

Tradicionalni božično-novoletni koncert, ki že več let zapored poteka v organizaciji Razvojnega društva Urh, letos pa se mu je pridružila tudi Občina Horjul, je tudi to pot potekal v pristnem vzdušju horjulske podružnične cerkve svetega Urha. Občinstvo, ki je napolnilo cerkev, je lahko prisluhnilo bogatemu programu, ki so ga oblikovali številni horjulski glasbeniki, pevci in nekateri gostje. Svoj kamenček v mozaik letošnjega dogodka so tako prispevali: Otroški pevski zbor Plamen iz Horjula, kvartet flavt Glasbene šole Emil Adamič, mladi glasbeniki iz družine Čadež, Vokalna skupina Brede Šček z Viča, trio instrumentalistov iz Žažarja, basist Matija Bizjan iz Podolnice ob spremljavi pianistke Ane, vokalni kvartet Bitenc ter zvesti nastopajoči člani Mešanega pevskega zbora Prosvetnega društva Horjul. Slišati je bilo mnogo znanih in manj poznanih božičnih melodij, a najlepše izmed vseh je zazvenela himna božične noči Sveta noč, ki so jo združeno zapeli in zaigrali vsi nastopajoči. Celoten večer je tako minil v prepletanju pesmi in glasbe ter osrednjega božičnega sporočila, da se moramo ljudje imeti radi, se spoštovati in si pomagati. V tem duhu je zvenelo tudi voščilo župana Janka Prebila, ki je v nagovoru poudaril pomen druženja in sodelovanja, zahvalil se je organizatorjem za trud pri pripravi koncerta, vsem zbranim pa zaželel vsega dobrega v prihajajočem letu. Tudi tokrat se je koncert zaključil s sproščenim kramljanjem v poslopju pod cerkvijo, kjer je bila, poleg toplih napitkov in dobrot, ki so jih napekle pridne gospodinje, priložnost tudi za izrekanje prazničnih voščil.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.