Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
6°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

15 let, odkar je v horjulsko nebo prvič ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
16.04.2014      15:27
A A

15 let, odkar je v horjulsko nebo prvič poletela mažoretna palica


Horjul, 23. marec – V športni dvorani Osnovne šole Horjul je na prvo pomladno nedeljo potekal tradicionalni Pozdrav pomladi, ki ga vsako leto pripravi Mažoretna in twirling skupina Prosvetnega društva Horjul. Ta letos praznuje 15. letnico delovanja.


Deli:

Ko posijejo prvi pomladanski žarki ter na dan pokukajo in se oglasijo znanilci pomladi, je čas za Pozdrav pomladi. Tudi uvod v prireditev je bil tokrat namenjen povabilu pomladi: "Naj že končno pride, in to takoj, ter s seboj prinese zaplate svežih trav, rože, ptiče, sonce in vso ostalo spomladansko navlako, brez katere ne gre." S temi besedami jo je pred desetletji v pismu že nekdo povabil medse, Horjul pa je za dobrodošlico pomladi v obliki plesa in pesmi pripravil prijaznejše sporočilo, ki so ga sooblikovale članice Mažoretne in twirling skupine Horjul, vrtčevska skupina Murni in skupina Metulji, Jazz balet skupina Horjul ter povezovalka Katja Šušteršič.

S pestrim programom, ki so ga oblikovale plesne točke s palico in brez nje, v skupini, v paru ali posamezno ter ob spremljavi različnih glasbenih zvrsti, je Mažoretna in twirling skupina Prosvetnega društva Horjul proslavila 15. obletnico delovanja oziroma 15 let, odkar je v horjulsko nebo prvič poletela mažoretna palica. Razlog za praznovanje pa je bil poleg tega prihajajoči materinski dan, zato so se ob tej priložnosti z besedami: "Ljube mame, hvala, ker ste natanko takšne, kakršne ste," spomnili vseh mam ter se jim zahvalili za njihovo ljubezen in skrb. Horjulsko mažoretno in twirling društvo je v svoji petnajstletni zgodovini izoblikovalo veliko število plesalk, koreografinj in vaditeljic. Danes društvo sestavljajo štiri generacijske skupine – Cicibanke, Juniorke, Kadetinje in Seniorke, vse pa se pogosto odlično izkažejo tudi na tekmovalnih podih. Tako bo imela MTS Horjul tudi letos, konec aprila, na državnem tekmovanju v Mariboru kar nekaj svojih predstavnic, katerih točke so si lahko ogledali tudi obiskovalci tokratnega dogodka. Program in Pozdrav pomladi pa je tudi letos popestrila simpatična karavana vrtčevskih otrok pod vodstvom vzgojiteljic. Iz ust skupine Murnov se je slišala ljudska Jutri se bom v mesto peljal, skupina Metuljev pa je zaplesala na note dveh ljudskih napevov. Dogajanje prireditve je tokrat obogatila tudi Jazz balet skupina Horjul oziroma skupina Flamingos, ki deluje tri leta in povezuje osnovnošolke in srednješolke, skratka, horjulska dekleta, ki jih druži veselje do plesa, ustvarjanja, gibanja in umetniškega izražanja. Plesalke so se predstavile z romantično balado in skozi ples uprizorile veselje, žalost, hrepenenje in svobodo.

Po koncu uradnega plesnega dela je sledil upih petnajstih svečk na torti, ki so jo okusili vsi zbrani. Pred tem pa je Jaka Gabrovšek, predsednik Prosvetnega društva Horjul, vsem dolgoletnim članicam podelil priznanje za večletno sodelovanje. Sledila je tudi zahvala vsem nastopajočim ter vodjem skupin, ki so poskrbeli za izvedbo in potek dogodka. V imenu Mažoretne in twirling zveze Slovenije pa je ob tej priložnosti iz rok predsednice Nade Skuk posebno priznanje in zahvalo prejela Zdenka Troha, ki je "motor pri izvedbi državnih tekmovanj ter prav tako motor pri zagonu horjulskega mažoretnega in twirling društva". Skromne besede zahvale in pohvale so vsem vodjem prav gotovo dale novih moči in volje za nadaljnje delo društva, ki vsa leta veliko prispeva h kulturnemu življenju v Občini Horjul.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.