Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
32°C
17°C
JUTRI
31°C
18°C
1722

Razpis za sofinanciranje malih čistilnih naprav

Na spletni strani občine Horjul www.horjul.si si lahko zainteresirani občani preberete vse o letošnjem razpisu za sofinanciranje malih komunalnih čistilnih naprav. Občina s tem razpisom sofinancira nakup in vgradnjo male komunalne čistilne naprave, velike od 4 do 50 PE, v višini do 20 % upravičenih stroškov nakupa, montaže, postavitve ter prvega zagona z nastavitvijo parametrov oz. največ 200 €/PE. Razpis vključuje sofinanciranje na območjih naselij Koreno, Samotorica in Lesno Brdo, za vsa druga naselja pa samo za posamezne objekte, kjer ni predviden priklop na kanalizacijsko omrežje. Razpis bo odprt do porabe sredstev oziroma najkasneje do 31. decembra letos. Dejstvo, da sta se na razpis lani prijavila le dva vlagatelja in glede na velik odstotek pokritosti z javno kanalizacijo oziroma odvajanjem v postavljene male komunalne čistilne naprave, nakazuje, da v občini ni več veliko potreb po nadaljnjem sofinanciranju, zato bo potreben premislek ali s tem sploh nadaljevati. Občina je v zadnjih petih letih z javnimi razpisi podprla postavitev kar 75 malih komunalnih čistilnih naprav ter za to namenila 112.400 evrov ter s padajočo dinamiko sofinanciranja poskrbela, da je velik delež gospodinjstev hitro poskrbel za ustrezno odvajanje, saj je to bistveno predvsem zaradi zagotavljanja pitne vode, ki je življenjskega pomena.

Peter Kavčič, fotografija: arhiv Občine Horjul

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi