Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.10.2018

delno oblačno
Zvečer bodo padavine ponehale. Ponoči se bo deloma zjasnilo, proti jutru bo v notranjosti Slovenije nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
11°C | 22°C
petek, 17.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 20°C
nedelja, 20.10.2018
7°C | 19°C
ponedeljek, 21.10.2018
8°C | 10°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Razpis za sofinanciranje malih čistilnih ......


NOVICE

| |
17.10.2017      18:31
A A

Razpis za sofinanciranje malih čistilnih napravDeli:
Na spletni strani občine Horjul www.horjul.si si lahko zainteresirani občani preberete vse o letošnjem razpisu za sofinanciranje malih komunalnih čistilnih naprav. Občina s tem razpisom sofinancira nakup in vgradnjo male komunalne čistilne naprave, velike od 4 do 50 PE, v višini do 20 % upravičenih stroškov nakupa, montaže, postavitve ter prvega zagona z nastavitvijo parametrov oz. največ 200 €/PE. Razpis vključuje sofinanciranje na območjih naselij Koreno, Samotorica in Lesno Brdo, za vsa druga naselja pa samo za posamezne objekte, kjer ni predviden priklop na kanalizacijsko omrežje. Razpis bo odprt do porabe sredstev oziroma najkasneje do 31. decembra letos. Dejstvo, da sta se na razpis lani prijavila le dva vlagatelja in glede na velik odstotek pokritosti z javno kanalizacijo oziroma odvajanjem v postavljene male komunalne čistilne naprave, nakazuje, da v občini ni več veliko potreb po nadaljnjem sofinanciranju, zato bo potreben premislek ali s tem sploh nadaljevati. Občina je v zadnjih petih letih z javnimi razpisi podprla postavitev kar 75 malih komunalnih čistilnih naprav ter za to namenila 112.400 evrov ter s padajočo dinamiko sofinanciranja poskrbela, da je velik delež gospodinjstev hitro poskrbel za ustrezno odvajanje, saj je to bistveno predvsem zaradi zagotavljanja pitne vode, ki je življenjskega pomena.

Peter Kavčič, fotografija: arhiv Občine Horjul0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!