Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

V podjetju Huliot se je mudil izraelski ......


GOSPODARSTVO

| |
13.06.2016      14:58
A A

V podjetju Huliot se je mudil izraelski veleposlanik


Horjul, 25. maj – Podjetje Huliot je obiskal izraelski veleposlanik, nj. eksc. Shmuel Meirom, ki se je zadnji teden maja mudil v Sloveniji. Srečal se je z vodstvom podjetja in predstavniki občine Horjul ter prisluhnil predstavitvam, izkušnjam in težavam, s katerimi se podjetje v Sloveniji srečuje ter obljubil svojo pomoč.


Deli:

Podjetje Huliot, ki pod tem imenom v Horjulu deluje in posluje že dobri dve leti, je tokrat v svojih prostorih gostilo nj. eksc. Shmuela Meiroma, veleposlanika države Izrael za Slovenijo, predstavnike ministrstva za zunanje zadeve Republike Slovenije ter župana in direktorico občinske uprave Horjul. Direktorica podjetja Orit Schlesinger je uvodni del namenila predstavitvi podjetja, dejavnosti, produktom, prednosti, uspehom in načrtom. Povedala je, da je imelo podjetje Huliot, ki velja za enega vodilnih na področju proizvodnje izdelkov iz plastike v Izraelu, srečo pri nakupu podjetja Argo, saj je razpolagalo z delovno silo, orodjem, stroji in produkti, ki so bili sorodni njihovim, poleg tega pa jim je bila pisana na kožo tudi lokacija, ki je za prodajo in izvoz v druge evropske države nadvse primerna. Dotaknila se je takratnih razmer ter pohvalila napredek, ki ga je po dveh letih že moč čutiti tako na ravni zaposlovanja novih delavcev kot tudi zaslužka. Tega podjetje vlaga predvsem v zaposlene, nadgradnjo strojev ter načrte za naprej. Po besedah Schlesingerjeve so načrti močno osredotočeni na širitev podjetja in novo zaposlovanje, ki pa je v veliki meri odvisno tudi od posluha lokalne skupnosti in države. Sodelovanje med podjetjem in občino je po njenih besedah sicer dobro, saj se ta zaveda gospodarske pomembnosti podjetja v Horjulu, vendar pa obstajajo zakonodajne prepreke. Vsi trije sogovorniki so ob koncu sestanka zagotovili, da si bodo prizadevali za ustrezno rešitev, ki bo po meri vseh – podjetja, občine in države. Pogovoru je sledil še ogled proizvodnje podjetja Huliot, ki danes v Horjulu zaposluje 45 ljudi in velja za vodilno proizvodno in distribucijsko podjetje v regiji na področju polimernih cevnih sistemov za nizke in visoke gradnje.

 

Nadja Prosen Verbič

Foto: npv
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Horjul!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.