Logo MojaObčina.si

Horjul

JUTRI
10°C
2°C
SOB.
7°C
1°C
2873

Antena za dober signal med občinama bo na Samotorici

Dokaz, da dobro medsebojno sodelovanje med sosednjimi občinami prinese rezultate, ki dvigajo kakovost našega življenja, je nedavni sklep, ki so ga svetniki podprli na redni seji občine Horjul.

Ker imata tako Občina Dobrova - Polhov Gradec kot Občina Horjul območja s slabšo pokritosti z mobilnim GSM signalom, sta obe občini pristopili h konstruktivnemu reševanju te težave. Lokacijo, ki bo omogočala dobro pokritost s signalom, so našli v Samotorici, kjer bo omogočena postavitev antenskega nosilca s pripadajočim objektom. A vse skupaj ni šlo gladko. Na upravni enoti je investitor A1 Slovenija d.d. podal vlogo za gradbeno dovoljenje, ki pa je bilo zavrnjeno, saj občinski prostorski načrt zaradi hitro spreminjajoče zakonodaje ni bil skladen z zahtevami. Zato je občinski svet na 12. redni seji Občine Horjul sprejel obvezno razlago tretjega odstavka 74. člena Odloka o občinskem prostorskem načrtu Občine Horjul (Uradni list RS, št. 106/2013, 46/2015, 77/2015, 52/2017, 76/2018) ter s tem omogočilo hitro rešitev težave in boljšo pokritost s mobilnim signalom. Razlago je podal občinski urbanist Peter Lovšin. Župan Janko prebil se ob tem zahvaljuje za sodelovanje vsem svetnikom, še posebej pa svetniku Antonu Gerjolu iz Samotorice, ki je odstopil zemljišče in omogočil lokacijo za postavitev GSM antene. 

Besedilo in foto: Peter Kavčič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi