Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
30°C
16°C
JUTRI
33°C
16°C
2873

Aljaž Žvokelj na tekmovanju Euroskills

Ko se mlad tekmovalec pomeri v konkurenci mojstrov iz cele Evrope, je to zanj izkušnja, ki je ne bo nikoli pozabil. Pomembno je, da ne podleže tremi ali pritiskom, ki jih prinaša velikost največjega tovrstnega tekmovanja v Evropi. Na poti nabiranja izkušenj v slikopleskarstvu mu je v veliko pomoč in vzor oče Klemen, tudi sam priznan slikopleskar iz Podolnice.

Letošnje tekmovanje je potekalo v Budimpešti od 26. do 28. septembra, v kategoriji slikopleskarjev pa je zmagal avstrijski predstavnik. Aljaž Žvokelj je tekmovanje sicer končal na zadnjem mestu, a kljub temu ni razočaran, saj je tekmoval z najboljšimi in seveda tudi starejšimi nasprotniki iz Evrope.  Po prihodu domov je mladi slovenski mojster povedal: "Euroskills  je  res  velika  in zahtevna  preizkušnja. Tekmovanje sem začel z veliko resnostjo in  odgovornostjo. Na tekmovališču je bilo vzdušje res zelo napeto in tekmovalno. Najbolj sem vesel, da  mi  je  uspelo  dokončati  prav  vse  naloge, kar je bil moj primarni cilj. Videl  pa  sem  veliko slikopleskarskih trikov drugih  tekmovalcev, kar  me  je  fasciniralo. Ko  sem  se  večkrat  med  pavzo  sprehodil  mimo  vseh  tekmovalcev in  si  ogledoval  njihove  izdelke, sem  začel  spoznavati, kje  sem  šibak  in  kaj  mi  še  manjka  za  dober  rezultat. Spoznal  sem,  kako  bi  se  še  lahko  lotil  risanja  in  barvanja  grba  ali  še česa  drugega. Izdelki, ki  sem  jih  videl,  so  bili  res  vrhunski. Tudi  sam  si  želim  nekoč  izdelati  podobne  izdelke.  Želim  si  nadaljevati  svojo  poklicno pot   in  se  še  naprej  izobraževati, kar je prava pot, če želiš postati še boljši pri svojem delu. Moja velika želja je slikopleskarstvo  v  Sloveniji dvigniti  na  višjo  raven. Bilo  mi  je  v  veliko  veselje  sodelovati  na  Euroskillsu  2018  in  zastopati našo  šolo." Mladega slikopleskarja so doma pričakali, kot se za junaka spodobi, a kot pravi šampion se je ob prihodu domov najprej zahvalil družinama Žvokelj in Vrhovec za podporo, brez katere ne bi mogel tako uspešno nastopati, in tudi prijateljem ter godbi Dobrova - Polhov Gradec za topel sprejem.

 

Peter Kavčič, foto: osebni arhiv

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi