Logo MojaObčina.si

Horjul

DANES
17°C
11°C
JUTRI
16°C
9°C
2873

11. oktobra bo otvoritev poslovilne vežice na Vrzdencu

Dela so končana, okolica lepo urejena, zaščitna ograja nameščena, kaj kmalu pa se bo novi pridobitvi pridružil še doprsni kip cankarjeve matere. Kje točno bo stal, so sredi septembra določili župan Janko Prebil in člani vaškega odbora in občinski svetniki.

Dolgoletna želja krajanov Vrzdenca že krasi pogled proti cerkvi svetega Kancijana, ko se peljemo po cesti priti Šentjoštu. Sedaj čaka le še uradni prevzem. Na občini so ob prejemu uporabnega dovoljenja poslovilne vežice, že določili datum za slovesno otvoritev in blagoslov. Ob otvoritvi poslovilne vežice Vrzdenec bodo tudi uradno odkrili spomenika Cankarjevi materi, ki bo stal pred vhodom na dvorišču. Dogodek, ki bo v nedeljo, 11. oktobra, se bo začel s sv. mašo ob 10. uri. Lepo vabljeni. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi