Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Maruša Mišmaš na brežiškem teku z Primožem ......


ŠPORT, TURIZEM, DOGODKI

| |
19.06.2015      10:05
A A

Maruša Mišmaš na brežiškem teku z Primožem Kozmusom


Odlična Grosupeljska atletinja se bo udeležila teka z Primožem Kozmusom v Brežicah.


Deli:

Brežice bodo 27. junija gostile tekaško prireditev, ki jo organizira zlati olimpijec Primož Kozmus.

Kozmusu je družbo obljubilo kar nekaj znanih športnih imen.
 

Ta je v petih letih, odkar se je pridružila dogajanju na festivalu Brežice, moje mesto, postala največja tekaška prireditev v Posavju. Prireditelji pripravljajo dve razdalji za odrasle in brezplačni tek za otroke.

 

Kozmusu je družbo obljubilo kar nekaj znanih športnih imen, med drugimi nekdanji rokometaš in zdajšnji pomočnik Veselina Vujovića pri slovenski moški članski reprezentanci Uroš Šerbec in obetavna atletinja Maruša Mišmaš.

 

"Letošnji slogan teka je Šport združuje, zato sem se na prireditev odločil povabiti tudi nekaj športnikov. Pri Urošu gre za izjemno športno ime svetovnega formata in mojega sokrajana iz Brestanice. Uroš je v ponos mojim Posavcem in prav je, da najbolj razpoznavni športniki izrazimo podporo gibanju tudi na ta način. Zelo sem vesel, da se Uroš vedno odzove mojim športnim pobudam, lani je obiskal tudi moje počitnikarje na otroških počitnicah. Marušo pa sem povabil, ker je s svojo marljivostjo, dosežki in osebnostjo ena najboljših promotork vrednot atletike, ki naju združuje. Če sem sam predstavnik zrele generacije, je prav Maruša ena izmed mladih, pred katerimi je svetla atletska pot. Maruša pa pravi, da se najbolj veseli druženja z otroki, ki jim bo skupaj z mano podeljevala tudi zaslužene medalje," je v sporočilu za javnost zapisal Kozmus.

Letošnji slogan teka je Šport združuje.Letošnji slogan teka je Šport združuje.

Njegovo spodbudo za vključevanje mladih v aktivno in zdravo preživljanje prostega časa, pa je podprl tudi Unesco, ki se že drugo leto zaporedoma teku pridružuje kot častni pokrovitelj.

 

"Glede na dosedanjo dinamiko prijav sem optimističen, da se mi bo znova priključilo še več tekačev kot lani. Še bolj kot popravljanje rekorda pa je pomembno, da se tisti, ki pridejo, in njihovi spremljevalci dobro zabavajo in se radi vračajo. Dosedanji odzivi so fantastični in številne pohvale nam dajejo zanos, da prireditev z veseljem pripravljamo že peto leto zaporedoma. Veseli pa me predvsem, da smo stopili skupaj z občino Brežice in ZMPT v organizaciji celostne turistično-športne prireditve, v kateri lahko vsak najde nekaj zase," pravi Kozmus.

 

Ob teku bodo sladokusci lahko že pred tem preizkušali dobrote na "Kuhni na ulci", za glasbeno dogajanje pa bosta skrbela Maraaya in Gibonni.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!