Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tudi ženske igrajo nogomet ? Seveda!


ŠPORT

| |
25.03.2015      14:33
A A

Tudi ženske igrajo nogomet ? Seveda!


Nogomet že dolgo ni več samo v moški domeni. To dokazujejo igralke iz grosupeljskega kluba FC Borke. V letošnjem letu nadaljujo z igro v rekreativni ženski nogometni ligi "Lepota in zdravje" v organizaciji NK Ilirska Bistrica. Naslednja tekma je že to nedeljo ob 16. uri na novi veliki umetni travi v Grosupljem.


FC Borke
FC Borke
Deli:

Zgodba FC Bork se začenja pred petimi leti, ko si je nekaj nadebudnih mamic ob gledanju svojih sinov iz kluba NK Brinje, zaželelo poizkusiti nogomet tudi iz prve roke. 

 

Pod svoje okrilje jih je sprejel nogometni trener v klubu Brinje - Borut Kolarič. Na začetku je bila ekipa sestavljena iz nekoliko navdušenk, ki pa so z svojo vztrajnostjo počasi in zanesljivo napredovale v nogometni igri. Njihov entuzijazem se je prijel tudi na njihove prijateljice tako, da je število "bork" počasi a vztrajno raslo. Pridružilo se jim je tudi nekaj mlajših igralk, ki so že v preteklosti igrale nogomet po različnih klubih. Tako je nastala pisana druščina, ki prav gotovo zelo uživa v nogometu in seveda druženju.

 

Trenirajo enkrat na teden, kar pa jim zadnje čase ne zadošča več. Trenerji pa že pridno iščejo rešitve, kako bi jim zagotovili še več treningov in posledično napredka.

 

Kot zanimivost naj omenim, da v pravem duhu svojega imena trenirajo tudi ko je zunaj sneg in 5 stopinj pod ničlo. Rekordno se jih je na treningu zbralo kar 23. Ta številka je impresivna tudi v primerjavi s člansko ekipo NK Brinja.

 

Po nekaj letih rekreativnega igranja so se odločile, da se preizkusijo tudi z igranjem v ligi. V sezoni 2014/2015 so tako sprejele izziv in se pridružile ligi "Lepota in zdravje". Prve tekme so sicer nesrečno izgubile kar lahko pripišemo neizkušenosti igranja nogometa na večji površini. Vendar to njihove vztrajnosti ni zmanjšalo. Še več! Njihova motivacija se je le še povečala. Želja po napredku in dokazovanju je prav gotovo na visokem nivoju.

To se je odrazilo v zadnji tekmi jesenskega dela, ki so ga zaključile z zmago.

 

Pred kratkim je pri njih na prijateljski tekmi gostovala ekipa NK Ajdovščina, ki igra v 1. ženski nogometni ligi. Naše borke so obračun obrnile v svojo korist in zmagale s 3:2, kar je zagotovo odličen rezultat.

 

Ta trend si želijo nadaljevati tudi v spomladanskem delu sezone. To nedeljo ob 16 uri bodo igrale zaostalo tekmo iz jesenkega dela proti Moravčam. Obeta se nam sončno vreme in odlična nogometna predstava v režiji grosupeljskih "Bork". Pridite jih podpreti tudi vi, da vam lahko pokažejo, da tudi punce zmorejo.

 

Lep športni pozdrav.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI NOGOMETNI KLUB BRINJE - ženska sekcija? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


NOGOMETNI KLUB BRINJE - ženska sekcija
NOGOMETNI KLUB BRINJE - ženska sekcija
OB GROSUPELJŠČICI 19
Tel:051 300 030
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29

Bodite prvi pri oddaji mnenja.