Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Dnevi podjetnosti v Grosupljem so se začeli


KULTURA, GOSPODARSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
25.10.2012      15:10
A A

Dnevi podjetnosti v Grosupljem so se začeli


V četrtek, 25.oktobra, ob 9. uri dopoldne so se na Območni obrtno-podjetniški zbornici Grosuplje začeli Dnevi podjetnosti, ki bodo trajali do sobote, 27. oktobra. Sejemske predstavitve obrtnikov in podjetnikov iz občin Grosuplje in Dobrepolje bodo vse dni spremljali različni zanimvi dogodki.


ženski pevski zbor Lastovke KD Grosuplje
ženski pevski zbor Lastovke KD Grosuplje
Deli:
Na slavnostni otvoritvi, ki je potekala pod šotorom na dvorišču Doma obrtnikov v Grosupljem, se je zbralo nekaj desetin obrtnikov in dva ustanovna člana, župani dr. Peter Verlič iz Grosuplja, Janez Pavlin iz Dobrepolja, Ivan Jordan iz Škofljice, predstavniki sosednjih območnih obrtno-podjetniških zbornic in številni drugi gostje, med katerimi so bili še posebej toplo pozdravljeni nekdanji župani Janez Lesjak (Grosuplje), Jernej Lampret (Ivančna Gorica) in Anton Jakopič (Dobrepolje), ki so več let uspešno sodelovali z Območno obrtno-podjetniško zbornico (OOZ) Grosuplje pri podpori razvoja drobnega gospodarstva v občinah.

 

Predsednik OOZ Grosuplje Jože Intihar je poudaril pomen povezovanja med podjetniki in odpiranje novih poslovnih možnosti za domače podjetnike, kar je označil kot prioritetno nalogo bodoče zbornice. Izpostavil je dosedanje zbornične aktivnosti pri izobraževanju obrtnikov in podjetnikov, pri čemer je prepričan, da ima zaradi tega OOZ Grosuplje najbolj računalniško pismene člane med vsemi zbornicami v Sloveniji. Izrazil je obžalovanje, da na Dnevih podjetnosti ne sodelujejo tudi podjetniki iz občine Ivančna Gorica.

 

Župan občine Grosuplje dr. Peter Verlič je predstavil idejo o povezovanju 13 občin od Ljubljane do Kočevja v novo regijo, ki bi obenem lahko  povezala tudi podjetnike teh lokalnih skupnosti. Med drugim je ponudil svojo pomoč podjetnikom pri težavah z državno administracijo, ki pa je po besedah župana občine Dobrepolje Janeza Pavlina glavni razlog za zastoj pri uresničevanju zamišljene gospodarske cone v domači občini.

 

OOZ Grosuplje je podelila priznanja svojim članom:  Mariji Pogorelc iz Strug, Antonu Erjavcu iz Muljave, Janez Svetku iz Mlačevega in Mitji Novaku iz Grosuplja, nakar je ustanovni član OOZ Grosuplje Alojz Predalič slavnostno otvoril Dneve podjetnosti. Kulturni program so oblikovale pevke Ženskega pevskega zbora Lastovke pod vodstvom Mojce Intihar in Drago Elikan s svojo harmoniko. Za zabavni del programa vse dni skrbi Radio Zeleni val.

 

Obsejemski dogodki: Opravljanje storitev v tujini - predaval Danijel Lamperger z OZS, Aktualno o trgu dela - predavala Anita Kovačik, z Urada za delo Grosuplje in Z večjim izkoristkom človeškega potenciala do   čistega ostanka dohodka in znižanja stroškov - predaval Aleksander Schmidt.  

 

Glasbeni gostje: Zlatko Dobrič, Tina Gačnik Tiana in Robert Ficker.

 

Zapisala: Ana Vatovec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!