Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 5°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kolesarska akcija "K Mrtinet na klobaso" - ......


ŠPORT, OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
19.03.2013      23:17
A A

Kolesarska akcija "K Mrtinet na klobaso" - začetek v sobotoZ lanske akcije "K Mrtinet na klobaso"
Z lanske akcije "K Mrtinet na klobaso"
Deli:

Diši po pomladi.  Tradicionalna kolesarska akcija »K Mrtinet na klobaso«,  že 11. po vrsti, se bo letos pričela v soboto, 23. marca 2013 ob 13. uri z blagoslovom koles in kolesarjev  pri  Mrtinetovi  kapelici »Na šoli«, kot imenujejo domačini ta del Luč.  Po blagoslovu bo možen dvig evidenčnih kartončkov v neposredni bližini , v Baru pr' Mrtinet, kjer bodo  za vse udeležence pripravili manjšo pogostitev.  Organizator akcije Bar pr' Mrtinet  bo vsakega kolesarja, ki se bo pripeljal  od Grosuplja do Luč 15-krat nagradil z domačo klobaso.

 

Trasa z manjšim vzponom od Grosuplja proti Lučam poteka po asfaltirani cesti  in je primerna za rekreativne kolesarje. Prijavnine ni, vsak kolesar dobi evidenčni kartonček brezplačno, vanj pa mora za brezplačno domačo klobaso zbrati 15 žigov. Vsak dan šteje en žig, čeprav  kondicijsko bolj pripravljeni  in navdušeni kolesarji pot lahko prevozijo  večkrat na dan.  Ko je bonus 15 žigov izpolnjen,  dobijo  domačo klobaso  in po želji  nov evidenčni kartonček.

 

Akcija se konča prvo soboto v oktobru. Zaključek  poteka na »podu« Pr' Mrtinet , kjer pripravijo zabavo s podelitvijo priznanj in pogostitvijo vseh udeležencev akcije »K Mrtinet na klobaso«.  Vsakega  udeleženca  akcije, ki zbere več kot 50 žigov, organizator še posebej nagradi.

 

Ker vsako leto  v akciji  sodeluje preko  500 kolesarjev, ki si  prislužijo vsaj eno domačo klobaso  in

v  Baru Pr' Mrtinet pravijo, da se v tem času oglasi pri njih tudi 10 tisoč obiskovalcev s kolesi in brez, se s svojo akcijo uvrščajo med  največje rekreativne prireditve v občini Grosuplje. 

Fotografija: www.prmrtinet.si
Povezave:www.prmrtinet.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Grosuplje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!