Logo MojaObčina.si

Grosuplje

JUTRI
20°C
1°C
ČE.
23°C
2°C
Deli
10595

Gradbena dela za izgradnjo parkirne hiše P+R Grosuplje intenzivno potekajo

Na lokaciji poleg avtobusne in železniške postaje v Grosupljem intenzivno potekajo gradbena dela za izgradnjo nove parkirne hiše P+R Grosuplje. Že spomladi letos, kmalu po podpisu pogodbe z izvajalcem del, podjetjem Pomgrad, so se pričele arheološke raziskave, sedaj pa že poteka izkop za izdelavo temeljne plošče. In že se veselimo dne, ko bomo svoj osebni avtomobil lahko parkirali v parkirni hiši in se naprej proti prestolnici odpeljali z avtobusom ali vlakom, na okolju bolj prijazen način. Pa tudi cenovno ugoden.

V parkirni hiši P + R Grosuplje bo sicer skupno 222 parkirnih mest, od tega jih bo parkiranju po sistemu P+R namenjenih 161. Ob njej bo tudi zaprta kolesarnica za 40 koles.

Pogodbena vrednost del znaša 5.557.903,47 evrov z ddv, za projekt pa so bila občini dodeljena tudi nepovratna evropska sredstva.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi