Salona open 2019

Ekipa judo kluba Duplek se je v petek 24.maja 2019 odpravila na tradicionalni mednarodni judo turnir v mesto Solin Hrvaška. Ekipo je sestavljalo 7 tekmovalcev v starostni kategoriji U10 pa do U16, ter močna ekipa navijačev.
Turnir v Solinu spada med močnejše turnirje katere se udeležujemo.

Nastopilo je 644 tekmovalcev iz 52 klubov in 13 držav. Judo klub Duplek je dosegel naslednje rezultate. Kategorija U10 Nika Auda  in Miha Magdič oba sta osvojila 7.mesto. Vsak po eno slabo in eno zelo dobro borbo. Kategorija U12 Niko Grajfoner odnesel domov zasluženo medaljo za 3.mesto saj je pokazal odlične borbe, Alen Stres brez rezultata. Kategorija U14 Nina Auda osvojila dobro  5.mesto navkljub poškodbi , ki jo je staknila že takoj v prvi borbi. Vesel in ponosen da ni odnehala, Tilen Mulec je osvojil  5.mesto v kategoriji plus kjer mu manjka trenutno 20 kg da bi se lahko enakovredno kosal v tej kategoriji. Vse borbe oddelal v visokem tempu 3 zmage in 2 poraza in  5.mesto vredno medalje. Kategorija U16 Anej Stres  7.mesto v zelo zelo  močni skupini in kot začetnik na svoji poti juda se je boril srčno in pokazal zelo dobre osnove ter veliko željo. Le tako naprej. # teamduplek