Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno. Krajevne padavine, deloma plohe in nevihte, ki so že zajele severozahodne kraje, se bodo razširile na vso Slovenijo ter od severa ponehale v večernem ali nočnem času. Nekatere nevihte bodo spremljali močnejši nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, v Beli krajini in Posavju še do 33 stopinj C.
18°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
četrtek, 29.06.2017
20°C | 26°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 6h
Danes bodo ob prehodu vremenske fronte nevihte z močnejšimi nalivi, sunki vetra, krajevno bo možna toča.
18°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Manja Kropf zmagovalka mladinskega evropskega ......


ŠPORT

| |
14.07.2015      7:13
A A

Manja Kropf zmagovalka mladinskega evropskega pokalaManja Kropf, zmagovalka evropskega mladinskega pokala Paks 2015 (foto :http://www.intjudo.eu)
Manja Kropf, zmagovalka evropskega mladinskega pokala Paks 2015 (foto :http://www.intjudo.eu)
Deli:

Na turnirju Evropskega mladinskega pokala 2016 v Paksu (Madžarska) je nastopilo 345 tekmovalk in tekmovalcev iz 27 držav.  Poleg  mladinskih reprezentanc evropskih držav so nastopile tudi mladinske reprezentance Kanade in Združenih držav Amerike. Slovenijo so zastopali Maruša Štangar (JK Olimpija) v kategoriji do 48 kg, Anja Štangar (JK Olimpija) v kategoriji do 52 kg, Manja Kropf (JK Duplek) in Andreja Leški (JK Bežigrad), obe v kategoriji do 57 kg in Patricija Brolih (JK Bežigrad) v kategoriji do 70 kg pri dekletih, ter Mare Pogorelc (JK Acron Slovenj Gradec) v kategoriji do 66 kg, Jan Kern in Martin Hojak (oba JK Bežigrad) v kategoriji do 73 kg in Gašper Trušnovec (JK bežigrad) v kategoriji do 81 kg pri fantih. Izkazala so se predvsem dekleta, saj so osvojile dve prvi in dve drugi mesti.

 

Manja Kropf se je s tremi zaporednimi zmagami (Mackenzie Burt – CAN, Giulia Caggiano – ITA in Miriam Boi – ITA) uvrstila v finale kategorije do 57 kg. V finalu je nato premagala še kolegico iz reprezentance, slovensko državno mladinsko prvakinjo Andrejo Leški in osvojila 1. mesto in zlato medaljo. S to zmago je Manja že izpolnila normi za nastopa na mladinskem EP 2015 (septembra v Oberwart-u v Avstriji) in SP 2015 (oktobra v Abu Dhabi-ju v Združenih Arabskih Emiratih).

 

Drugo zlato medaljo je osvojila Maruša Štangar v kategoriji do 48 kg, drugo srebrno pa njena starejša sestra Anja v kategoriji do 52 kg. Uvrščen je bil še Martin Hojak v kategoriji do 73 kg, ki je osvojil 9. mesto. Ostali slovenski tekmovalci pa so po porazih v predtekmovanju ostali brez repasaža in uvrstitev.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Duplek!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!