Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
18°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
20°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
18°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

LJUDMILA MERČNIK PONOVNO NA STOPNIČKAH ......


ŠPORT

| |
30.07.2014      16:42
A A

LJUDMILA MERČNIK PONOVNO NA STOPNIČKAH MLADINSKEGA EVROPSKEGA POKALA


Ljudmila Merčnik se je ponovno izkazala, saj je na turnirju Evropskega mladinskega pokala 2014 v Pragi v Češki osvojila 3. mesto v kategoriji do 44 kg. Na turnirju je nastopilo 356 tekmovalk in tekmovalcev iz 36 držav. Poleg mladinskih reprezentanc evropskih držav so nastopile tudi mladinske reprezentance Kazahstana, Kanade in Brazilije.


Bron za Ljudmilo Merčnik še v Pragi (foto :http://www.intjudo.eu)
Bron za Ljudmilo Merčnik še v Pragi (foto :http://www.intjudo.eu)
Deli:

Na turnirju Evropskega mladinskega pokala 2014 v Pragi v Češki  je nastopilo 356 tekmovalk in tekmovalcev iz 36 držav.  Poleg  mladinskih reprezentanc evropskih držav so nastopile tudi mladinske reprezentance Kazahstana, Kanade in Brazilije. Slovenijo sta zastopali Ljudmila Merčnik v kategoriji do 44 kg in Manja Kropf v kategoriji do 57 kg (obe članici JK Duplek). Izkazala se je predvsem  Ljudmila Merčnik, saj je osvojila 3. mesto, takoj za Brazilko Farias (drugo uvrščeno s svetovne mladinske rang lestvice) in za zmagovalko kategorije, aktualno evropsko prvakinjo Bolgarko Damyanovo. Tako je Ljudmila še enkrat potrdila normo za nastop na obeh glavnih mladinskih tekmah sezone, to je na Evropskem mladinskem prvenstvu (19. – 20. oktober 2014 v Bukarešti – ROM) in Svetovnem mladinskem prvenstvu (22.- 26. oktober 2014 v Miamiju – ZDA).  Dosežki mlade dupleške tekmovalke imajo toliko večjo veljavo, ker nastopa prvo leto v mladinski konkurenci (tekmovalke do 21 let) in v tej starostni kategoriji nastopala še naslednja 4 leta. 

Manja Kropf pa je tokrat nepričakovano izgubila že v 2. kolu kategorije do 57kg in ostala brez repasaža in uvrstitve. Je pa tudi ona med  potniki na EP U21 2014 v Bukarešto.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Duplek!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!