Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo deloma jasno, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Ponekod bo zapihal jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, v alpskih dolinah do -5, ob morju okoli 6 °C.
-1°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
2°C | 16°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 13°C
petek, 24.11.2017
0°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

LJUDMILA MERČNIK PONOVNO NA STOPNIČKAH ......


ŠPORT

| |
30.07.2014      16:42
A A

LJUDMILA MERČNIK PONOVNO NA STOPNIČKAH MLADINSKEGA EVROPSKEGA POKALA


Ljudmila Merčnik se je ponovno izkazala, saj je na turnirju Evropskega mladinskega pokala 2014 v Pragi v Češki osvojila 3. mesto v kategoriji do 44 kg. Na turnirju je nastopilo 356 tekmovalk in tekmovalcev iz 36 držav. Poleg mladinskih reprezentanc evropskih držav so nastopile tudi mladinske reprezentance Kazahstana, Kanade in Brazilije.


Bron za Ljudmilo Merčnik še v Pragi (foto :http://www.intjudo.eu)
Bron za Ljudmilo Merčnik še v Pragi (foto :http://www.intjudo.eu)
Deli:

Na turnirju Evropskega mladinskega pokala 2014 v Pragi v Češki  je nastopilo 356 tekmovalk in tekmovalcev iz 36 držav.  Poleg  mladinskih reprezentanc evropskih držav so nastopile tudi mladinske reprezentance Kazahstana, Kanade in Brazilije. Slovenijo sta zastopali Ljudmila Merčnik v kategoriji do 44 kg in Manja Kropf v kategoriji do 57 kg (obe članici JK Duplek). Izkazala se je predvsem  Ljudmila Merčnik, saj je osvojila 3. mesto, takoj za Brazilko Farias (drugo uvrščeno s svetovne mladinske rang lestvice) in za zmagovalko kategorije, aktualno evropsko prvakinjo Bolgarko Damyanovo. Tako je Ljudmila še enkrat potrdila normo za nastop na obeh glavnih mladinskih tekmah sezone, to je na Evropskem mladinskem prvenstvu (19. – 20. oktober 2014 v Bukarešti – ROM) in Svetovnem mladinskem prvenstvu (22.- 26. oktober 2014 v Miamiju – ZDA).  Dosežki mlade dupleške tekmovalke imajo toliko večjo veljavo, ker nastopa prvo leto v mladinski konkurenci (tekmovalke do 21 let) in v tej starostni kategoriji nastopala še naslednja 4 leta. 

Manja Kropf pa je tokrat nepričakovano izgubila že v 2. kolu kategorije do 57kg in ostala brez repasaža in uvrstitve. Je pa tudi ona med  potniki na EP U21 2014 v Bukarešto.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Duplek!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!