Logo MojaObčina.si
DANES
17°C
5°C
JUTRI
18°C
6°C

Rez potomke Stare trte na Vurberku

Ob obzidju gradu Vurberk je skrbnik potomke Stare trte z Lenta, član TD Vurberk, Maks Gajšek, pod budnimi očmi obiskovalcev, predvsem članov društva opravil spomladansko rez trte, ki je prvo spomladansko opravilo vinogradnikov. Ob čudovitem vremenu in v prijetni družbi smo poskusili tudi lanski, rekordni pridelek, ki se je v kozarcih lepo zalesketal in prijetno pobožal brbončice prisotnih. Rez je potekala po pričakovanju in zdravje trte nakazuje dobro letino v želji, da mati Narava dobrohotno tudi letos trti nameni pravo mero sonca in dobrin, potrebnih za lep pridelek. Kot je že navada, so posamezni člani društva prejeli tudi cepiče naše trte skupaj z listino, ki daje le tem verodostojnost. Za boljšo rast  le teh pa je poskrbel naš član, vinogradnik, Stanko Kurnik, ki je lanske cepiče skrbno cepil na trsne podlage in ji ukoreninil, ter v obliki trsnih cepljenk podaril novim imetnikom.   

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi