19°C
24°C
9°C

Državno člansko prvenstvo in državno prvenstvo za mlajše kadete in kadetinje za leto 2015

Lia Ludvik državna prvakinja, Ljudmila Merčnik in Manja Kropf državni podprvakinji, Kristina Vršič, Tajda Senekovič in David Kralji bronasti
V soboto 07.03.2015 sta bili v dvorani Tabor v Mariboru na sporedu kar dve državni prvenstvi in sicer najprej dopoldan državno člansko prvenstvo, nato pa še popoldan državno prvenstvo za mlajše kadete in kadetinje (tekmovalci in tekmovalke do 16 let). Nastopilo je skupaj 281 tekmovalcev in tekmovalk iz 31 slovenskih klubov.

Zelo uspešno so nastopili tudi tekmovalci JK Duplek, saj je Lia Ludvik v kategoriji do 63 kg med mlajšimi kadetinjami premagala vse nasprotnice, ter osvojila 1. mesto, zlato medaljo in naslov državne prvakinje za leto 2015. Ljudmila Merčnik v kategoriji do 48 kg in Manja Kropf v kategoriji do 57 kg sta osvojili drugi mesti, srebrni medalji in naslova državnih podprvakinj za leto 2015 v članski konkurenci. Kristina Vršič, ki je letos nastopila kategorijo višje do 52 kg, je v polfinalu izgubila proti eni najboljših slovenskih tekmovalk v tej kategoriji, Petri Nareks, je na koncu osvojila 3. mesto in bronasto medaljo. 3. mesti in bronasti medalji pa sta osvojila še Tajda Senekovič v kategoriji do 57 kg in David Kraljić v kategoriji nad 81 kg med mlajšimi kadetinjami oz. kadeti. Uvrščeni so bili še Uroš Tajhman  v kategoriji do 100 kg med člani in Staš Kokotovič  v kategoriji do 46 kg med mlajšimi kadeti, ki sta se uvrstila takoj za dobitniki medalj na  5. mesti, ter Blaž Škof v kategoriji do 60 kg in Demijan lesjak v kategoriji do 73 kg med člani, ki sta prvenstvo končala z osvojenima 9. mestoma.